У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус
У Росії проти «Новой газеты» склали чотири протоколи через «фейки» про коронавірус
У Росії проти «Новой газеты» та її головного редактора Дмитра Муратова склали чотири адміністративні протоколи через «розповсюдження фейків» в двох матеріалах про коронавірусну інфекцію. Про це «МБХ медіа» розповів пан Муратов.
Йдеться про матеріал Валерія Ширяєва, який написав про COVID-19 в одній з військових частин, та статтю Олени Мілашиної про ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції в Чечні.
«Щодо першого матеріалу: отримавши вказівку Роскомнагляду й адміністрації закритого територіального утворення, де знаходиться ця частина, ми цю замітку видалили. І так само ми приховали до рішення суду замітку Мілашиної. Що там буде далі, до яких штрафів і чому нас будуть засуджувати – не можу сказати навіть», – додав головред «Новой газеты».
Нагадаємо, Олена Мілашіна опублікувала в «Новой газете» статтю під назвою «Смерть від коронавірусу – менше зло», у якій говориться, що багато медичних установ не були готові до прийому хворих, тому їх закрили. Також в статті стверджується, що в регіоні майже не проводять тестування на коронавірус, за винятком наближених до глави Чечні. Водночас, за даними журналістки, коронавірус не знизив число незаконних затримань, у тому числі масових.
15 квітня глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував російське видання «Новая газета» через статтю Олени Мілашиної про ситуацію з поширенням коронавірусу COVID-19 в республіці. Він закликав ФСБ і владу Росії «зупинити журналістів».
Того ж дня Федеральна служба РФ з нагляду в сфері масових комунікацій і зв'язку (Роскомнагляд) змусила видання «Новая газета» видалити статтю Олени Мілашиної.
Як писав ДМ, увечері 6 лютого 2020 року в Грозному група людей напала на журналістку Олену Мілашину та адвокатку Марину Дубровіну.
Журналістка пов'язує напад зі своєю професійною діяльністю, бо «неодноразово отримувала погрози від чеченської влади і особисто Рамзана Кадирова у зв'язку з публікацією критичних матеріалів про порушення прав людини в Чечні».
Фото: Новая газета