У США під час прямого ефіру затримали знімальну групу CNN

У США під час прямого ефіру затримали знімальну групу CNN

29 Травня 2020
2092

У США під час прямого ефіру затримали знімальну групу CNN

2092
Поліція затримала продюсера Білла Кіркоса, фотожурналіста Леонела Мендеса та кореспондента Омара Хіменеса.
У США під час прямого ефіру затримали знімальну групу CNN
У США під час прямого ефіру затримали знімальну групу CNN

Знімальну групу телеканалу CNN затримали 29 травня в прямому ефірі під час зйомок репортажу з Міннеаполісу, де відбуваються протести через загибель Джорджа Флойда. Про це повідомляє CNN.

На відео видно, що один з протестуючих пробіг поблизу журналіста. Частина правоохоронців пішла за ним, інша – підійшла до журналіста. Омар Хіменес показав поліцейським посвідчення та продовжив вести ефір в оточенні правоохоронців, один з яких тримав журналіста за руку. Згодом кореспондента затримали та надягли на нього наручники. Поліція говорить, що попросила знімальну групу каналу відійти, але вони не послухалися. Водночас на відео чути, як кореспондент CNN сказав офіцерам: «Ми можемо відійти туди, куди вам подобається».

«Репортер CNN та його команда були заарештовані сьогодні вранці в Міннеаполісі за те, що вони виконували свою роботу, незважаючи на те, що вони себе ідентифікували – це явне порушення відповідно до Першої поправки Конституції. Влада штату Міннесота, включаючи губернатора, повинна негайно звільнити трьох працівників CNN», – йдеться в заяві каналу.

У Міннеаполісі штат Міннесота після затримання поліцейськими загинув афроамериканець Джордж Флойд. Згідно з відео, один з поліцейських притиснув його голову до асфальту, натиснувши коліном на горло, хоча він був без зброї та в наручниках. Перед смертю Джордж Флойд говорив, що не може дихати. Чотирьох причетних до арешту офіцерів звільнили, проте звинувачення їм не висунили. Після чого в США спалахнули масові протести. Зокрема, вулиці Міннеаполіса охопили пожежі, протестувальники намагалися штурмувати відділок поліції – розбивали вікна, палили фаєри тощо. Туди прибуло понад 500 працівників Національної гвардії Міннесоти.

Крім того, як пише The Guardian, Дональд Трамп «налив паливо у вогонь», коли пригрозив протестувальникам військовим розгоном. «Коли починається мародерство, починається стрілянина», – написав він у Twitter. Соцмережа приховала цей пост, бо він порушує «правила щодо прославлення насильства».

ДОПОВНЕНО: Згодом затриманих відпустили.

Нагадаємо, 27 травня 2020 року стало відомо, що Twitter вперше в історії позначив твіт президента США Дональда Трампа як неправдивий. Пізніше Трамп пригрозив заблокувати неугодні соцмережі. А вже 28 травня він підписав спеціальний указ, що має врегулювати діяльність соціальних мереж та подолати «онлайн-цензуру» з боку технологічних корпорацій у США. Зокрема, президент США пропонує відмінити дію розділу 230 закону, що надавав технологічним компаніям широкий імунітет від цивільних позовів на основі публікацій користувачів.

На фото Омар Хіменес

Фото: скріншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2092
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду