Президента, Мінкульт та Міносвіти закликали не транслювати телеуроки на каналах Медведчука (ЗАЯВА)
Президента, Мінкульт та Міносвіти закликали не транслювати телеуроки на каналах Медведчука (ЗАЯВА)
Про це вона 2 квітня написала на своїй сторінці в Facebook.
«Транслювання відеоуроків для наших дітей відверто проросійськими каналами вважаю неприпустимим. Ці канали мають бути виключені з переліку, який транслюватиме такі важливі і потрібні дітям телевізійні уроки в час карантину», – заявила депутатка.
Наталія Піпа також звернулася до українських телеканалів із запитанням, чи отримували вони пропозицію від ОПУ транслювати ці уроки. Офіційний запит вона написала й до Офісу президента.
«Детектор медіа» публікує повний текст заяви Наталії Піпи
Ні – інформаційній окупації!
У понеділок стартує «Всеукраїнська школа онлайн» – телеканали транслюватимуть відеоуроки для школярів 5-11 класів.
Звертаюся до Офісу президента, Міністерств культури та освіти і науки України.
Я повністю підтримую ініціативу проведення телевізійних уроків для школярів під час карантину – нам потрібно максимально допомогти батькам та дітям в цей складний час.
Але під виглядом піклування про дітей влада примушує школярів до перегляду проросійських пропагандистських каналів!
Згідно з рішенням, яке оприлюднив Офіс президента, частина уроків для школярів транслюватиметься на пропагандистських каналах NewsOne, ZIK та 112 канал.
Це ті телеканали, які минулого року «хотіли поговорить» з Москвою. Зараз хочуть поговорити з нашими дітьми. Після перегляду уроків про українську історію вони побачать заклики називати війну з Росією «внутрішнім конфліктом»? Після уроків економіки – телемарафон «Тхне Соросом»?
Це канали, підривну діяльність яких розслідує парламентська слідча комісія. Щодо каналу NewsOne минулого року було почато розслідування через пропагандистський телеміст з державою-агресором.
Це канали, які категорично заперечують російську агресію, регулярно закликають країну до капітуляції, зняття санкцій із Росії і визнання окупаційної влади Донецька та Луганська. І закликають українців до «миру за будь-яку ціну» на умовах Путіна.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не раз визнавала дії цих каналів протизаконними і накладала відповідні санкції за мову ворожнечі та інші порушення.
Транслювання відеоуроків для наших дітей відверто проросійськими каналами вважаю неприпустимим!
Ці канали мають бути виключені з переліку, який транслюватиме такі важливі і потрібні дітям телевізійні уроки в час карантину!
P.S: направила офіційні запити: до Офісу Президента та до українських телеканалів, щодо того, чи отримували керівники цих каналів пропозицію від ОП – транслювати ці відеоуроки.
Як писав ДМ, 21 березня під час зустрічі з керівництвом українських телеканалів Володимир Зеленський запропонував запустити загальнонаціональний освітній телевізійний проєкт, у межах якого «найкращі педагоги України проводитимуть відеоуроки з різних предметів шкільної програми для 5-11 класів, а найбільші українські телеканали показуватимуть їх у своїх ефірах у найбільш зручний для дітлахів час».
Згодом президент України повідомив, що 6 квітня 2020 року стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», у рамках якого виходитимуть телеуроки з 11 предметів для учнів 5-11 класів. Школярі також зможуть навчатися дистанційно в Facebook та YouTube.
До освітнього проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» долучилися медіасервіс Megogo та 11 телеканалів: «ПлюсПлюс», «112 Україна», NewsOne, «Піксель», ZIK, «УНІАН ТБ», «Індіго», «Рада», «UA: Культура», «UA: Перший» та М1.
Телеканал «Дом» показуватиме ці уроки учням з окупованого Донбасу та Криму.
1 квітня Міністерство освіти і науки опублікувало розклад телеуроків для учнів 5-11 класів, які транслюватимуть українські телеканали та ютуб-канал відомства в рамках проєкту «Всеукраїнська школа онлайн».
Нагадаємо, київська влада запустила телеуроки в зв’язку з карантином та переходом на дистанційне навчання у столиці в березні. Відеоуроки на каналі «Київ» виходять щодня по буднях, по чотири уроки на день. Також відео можна подивитися на Youtube-сторінці каналу «Київ». Пізніше стало відомо, що канал «Рада» та YouTube-канал Міносвіти транслюватимуть відеоуроки для школярів. Серед дисциплін для дистанційного навчання - українська мова та література, англійська мова, історія, математика, біологія.