Мінкульт готовий до внесення змін до законопроєкту про протидію дезінформації, але не до його вихолощення
Мінкульт готовий до внесення змін до законопроєкту про протидію дезінформації, але не до його вихолощення
Про це він повідомив під час міжнародної конференції «Саморегулювання ЗМІ VS Регулювання».
За його словами, щодо закону про дезінформацію з’явилось багато перекручень і маніпуляцій. Також важливим він бачить обговорення ініціативи в медійному суспільстві, на яке міністерство виділило місяць.
«Жоден законопроєкт не здатен впорядкувати відносини без того, щоб до цього долучилася спільнота. Саморегулювання передбачає, що саме журналістська спільнота почне захищати свої права», - сказав він. А також додав: «Я би хотів, щоб ці інструменти були створені самим журналістським середовищем. Щоб вони впорядкували цей безлад, але щоб при цьому не було зазіхань на свободу слова та свободу вираження поглядів».
Відповідаючи на запитання учасників дискусії, він додав, що міністерство готове до внесення змін до законопроєкту, однак не до його вихолощення.
Нагадаємо, Міністерство культури, молоді та спорту планує до 28 лютого внести проєкт закону про протидію дезінформації на розгляд Кабінету Міністрів України, а в березні – внести цей законопроєкт на розгляд Верховної Ради.
17 січня 2020 року на презентації проєкту закону про протидію дезінформації стало відомо, що за умисне масове розповсюдження завідомо недостовірних повідомлень та фінансування цих дій передбачена кримінальна відповідальність, за поширення дезінформації, порушення правил спростування, надання відповіді та вимог прозорості – адміністративна. Міністерство пропонує карати за дезінформацію штрафами, а за поширення недостовірних повідомлень – виправними роботами й позбавленням волі до 5 років.
Ілюстрація: Скріншот