В Ірані троє ведучих державного каналу звільнилися через замовчування владою інформації
В Ірані троє ведучих державного каналу звільнилися через замовчування владою інформації
Про це повідомляє The Guardian.
Желар Джаббарі (Gelare Jabbari), яка звільнилася трохи раніше, вибачилася, що «брехала від імені держави» впродовж 13 років. «Мені було дуже важко повірити, що наші люди були вбиті. Пробачте, що я дізналася про це запізно. І вибачте мені за 13 років, коли я вам брехала», – написала вона в Instagram.
Захра Хатамі (Zahra Khatami) лишила роботу на каналі, сказавши: «Дякую, що приймали мене ведучою до сьогодні. Я ніколи не повернуся на телебачення. Вибачте».
Саба Рад (Saba Rad) подякувала за підтримку та оголосила, що йде з посади після 21 року роботи на радіо та телебаченні. «Я не можу продовжувати свою роботу в ЗМІ. Я не можу», – додала вона.
«Висловлювання журналістів є частиною "кризи довіри" після спроб державних службовців заперечити, що український пасажирський літак 752 був помилково збитий членами протиповітряної оборони Корпусу вартових ісламської революції (IRGC). Криза привела до того, що навіть декілька інформаційних агентств, які найбільш тісно пов’язані з режимом, почали висвітлювати вуличні протести або, принаймні, розглядати звинувачення про потенційне приховування державою [інформації]», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, на борту літака рейсу PS 752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що впав біля аеропорту Тегерана, перебувало 11 громадян України (2 пасажири та 9 членів екіпажу), 63 – Канади, 82 – Ірану, 3 – Німеччини, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Великої Британії.
В Україні 9 січня оголосили днем жалоби через авіакатастрофу в Тегерані.
11 січня в Ірані спалахнули протести після того, як влада країни визнала, що її військові випадково збили літак «Міжнародних авіаліній України» через кілька хвилин після зльоту 8 січня. Протести поширилися по всьому Ірану, включаючи такі великі міста, як Шираз, Ісфахан, Хамедан і Орумія. Спецпризначенці застосували сльозогінний газ проти тисяч протестувальників. Іранські ЗМІ 12 січня підтримали протестувальників.
Фото: STR/AFP