Європейська федерація журналістів привітала звільнення журналістів Асєєва і Галазюка

Європейська федерація журналістів привітала звільнення журналістів Асєєва і Галазюка

31 Грудня 2019
2098

Європейська федерація журналістів привітала звільнення журналістів Асєєва і Галазюка

2098
Європейська федерація журналістів також нагадала, що загалом 122 журналістів та працівників ЗМІ утримують у в'язницях Європи, а саме: 108 у Туреччині; 7 у Росії; 6 в Азербайджані; у Великій Британії – одного, засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.
Європейська федерація журналістів привітала звільнення журналістів Асєєва і Галазюка
Європейська федерація журналістів привітала звільнення журналістів Асєєва і Галазюка

Європейська федерація журналістів (EFJ) привітала звільнення українських журналістів Станіслава Асєєва та Олега Галазюка, яких бойовики тривалий час незаконно утримували в окупованому Донецьку. Про це 30 грудня повідомляється на сайті EFJ.

«Усього рік тому ми закликали звільнити 177 журналістів, які тоді перебували у в'язницях в Європі. Кількість затримань зменшилася. Але ці випадки все ще неприйнятні. Усі ці журналісти та працівники ЗМІ знаходяться за ґратами за те, що вони виконують свою роботу. Досі неприйнятним є те, що в Європі затримано 122 колег. Ми знову закликаємо органи державної влади в Туреччині, Росії, Азербайджані та Великій Британії негайно звільнити цих журналістів та працівників ЗМІ», – сказав генеральний секретар EFJ Рікардо Гутьеррес.

Крім того, Спілка робітників журналістів та медіа (JMWU), яка також привітала звільнення пана Асєєва, вимагає негайного звільнення журналістів Ремзі Бекіров, Османа Аріфмеметова та Нарімана Мемедемінова, яких окупаційна влада Криму звинувачує в нібито тероризмі.

Як писав ДМ, 29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками ОРДЛО. Обмін відбувся на КПВВ «Майорське» у Донецькій області. Україні повернули 76 осіб, серед яких – журналісти Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, яких незаконно утримували в окупованому Донецьку.

Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР». Пізніше представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.

17 серпня російський телеканал «Россия 24» оприлюднив інтерв’ю з полоненим журналістом «Радіо Свобода». На відео він заявляє, що нібито визнає, що винен у шпигунстві, у якому його звинувачують бойовики.

Колишній народний депутат та друг Стаса Асєєва - Єгор Фірсов - вважає, що журналіста під час інтерв'ю змусили зізнаватися у нібито шпигунстві. Європейська федерація журналістів також погодилася, що «зізнання» було зроблено під примусом

22 жовтня 2019 сайти бойовиків поширили інформацію, що так звана «прокуратура ДНР» засудила українського журналіста Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Олег Галазюк перебував у полоні бойовиків із серпня 2017 року. Колеги тривалий час не відкривали його особистість: була надія, що так переговори про обмін йтимуть ефективніше. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розповіла, що його затримували двічі. Він повернувся в окупований Донецьк, бо не зміг знайти роботу на підконтрольній українському уряду території.

7 серпня 2019 року в окупованому Донецьку так званий «Верховний суд» «засудив» Олега Галазюка до 16 років колонії суворого режиму з позбавленням права публікацій у ЗМІ й інтернет-ресурсах терміном на чотири роки. Його звинуватили за статтею шпигунство, екстремізм, розпалювання міжнаціональної ворожнечі і за співпрацю з «Радіо Свобода».

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2098
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду