Суд відмовив слідчим ДБР у доступі до внутрішніх даних редакції «Схем»
Суд відмовив слідчим ДБР у доступі до внутрішніх даних редакції «Схем»
Таке рішення ухвалила під час засідання 19 грудня суддя Печерського райсуду Віта Бортницька, повідомляє «Радіо Свобода».
«Це не вперше, коли адвокатам доводиться захищати права журналістів на захист джерел інформації. Існував ризик втратити довіру джерел, без чого неможливе виконання журналістами своїх обов'язків перед суспільством. Ми не лише довели, що слідчими не доведено обґрунтування для доступу до внутрішньоредакційних документів. Але й продемонстрували, що це тиск на незалежну редакцію», – зазначила адвокатка журналістів Віра Крат.
12 листопада Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу «Схем» на ухвалу Печерського районного суду і скасував наданий слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації та інших даних журналістів програми, які готували розслідування «Mr. Petro Incognito» про відпустку Петра Порошенка на Мальдівах.
Як писав ДМ, у розслідуванні «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента» журналісти програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») припустили, що п'ятий президент України Петро Порошенко зі своїми супутниками міг літати на Мальдівські острови під вигаданими прізвищами і не проходити паспортний і митний контроль.
У ДБР повідомили, що розслідують можливі факти організації незаконного переправлення через український державний кордон колишнього президента України.
Печерський районний суд Києва 17 жовтня надав слідчим ДБР доступ до редакційної комунікації й інших даних журналістів програми «Схеми: корупція в деталях». Зокрема, слідчі отримали дозвіл на доступ до низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, даних щодо оплати їхньої праці. Журналісти стверджують, що рішення ухвалене в рамках провадження щодо відпочинку Петра Порошенка на Мальдівах.
Редакція програми «Схеми» вважає надмірним обсяг даних журналістів, дозвіл на доступ до яких отримало ДБР.
У ДБР запевнили, що «ніколи не збирали та не будуть збирати конфіденційні дані про журналістів», включаючи джерела отримання інформації журналістами.