Поліція повідомила, що надала стороні захисту матеріали слідства в справі Шеремета

Поліція повідомила, що надала стороні захисту матеріали слідства в справі Шеремета

17 Грудня 2019
1519

Поліція повідомила, що надала стороні захисту матеріали слідства в справі Шеремета

1519
Владислав Добош, адвокат підозрюваної Юлії Кузьменко, незадоволений обсягом наданої інформації.
Поліція повідомила, що надала стороні захисту матеріали слідства в справі Шеремета
Поліція повідомила, що надала стороні захисту матеріали слідства в справі Шеремета

Представнику сторони захисту в кримінальному провадженні про вбивство журналіста Павла Шеремета 17 грудня слідчі Національної поліції надали для ознайомлення всі матеріали, розголошення яких не суперечить чинному законодавству. Про це повідомляється на сайті Нацполіції.

«Слідчі надали представнику сторони захисту матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за винятком тих, розголошення яких може завадити проведенню розслідування. Зокрема, йдеться і про заходи безпеки щодо певних осіб, які застосовувалися у цьому кримінальному провадженні. Ці дані не підлягають розголошенню у рамках проведення досудового розслідування», – йдеться в повідомленні.

Адвокат Владислав Добош, якому надали ці матеріали, розповів, що отримав три експертизи, копії яких раніше були додані до обрання запобіжного заходу; а також загальні документи, які стосуються фіксації підриву авто журналіста за 2016 рік. «Більше нічого абсолютно, що стосується безпосередньо затриманих осіб. Мені нічого не дали. Як я й передбачав, мені не надали відео з камер спостереження, мені не надали записів телефонних розмов, мені не надали процесуальних документів, підстав їх отримання і фіксування протоколів», – сказав він.

Адвокат уточнив, що в попередньому клопотанні вказував, які саме документи хоче отримати, а саме: ті документи, які вже були оприлюднені під час брифінгу. Попри це, їх слідчі не надали і це ніяк не пояснили. У зв’язку з цим пан Добош буде подавати повторне клопотання про ознайомлення з матеріалами справи і вимагатиме ці докази через суд.

За його словами, «беззаперечні докази» слідства – це три експертизи. Він додав, що четверту експертизу до справи не долучали: «Вони розуміють, що ця четверта скасує їм все».

«У них справа складається з переписок, які не мають ніякого доказового значення. Вони не приховують.. Якщо їм було що показати, окрім цих трьох так званих експертиз, вони би показали», – пояснив адвокат.

Крім того, він повідомив, що апеляцію на рішення суду про запобіжні заходи подавти будуть. Владислав Добош припустив, що її передачу до Апеляційного суду будуть затягувати.

Як писав ДМ, 12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголошувала підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. Перший заступник голови Нацполіції, генерал поліції Євген Коваль під час брифінгу в Міністерстві внутрішніх справ назвав імена п'ятьох підозрюваних у справі: Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Андрій Антоненко, Інна та Владислав Грищенки. Основною версією слідства він назвав «дестабілізацію соціально-політичної ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи». За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків).

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета, контрактниці Збройних Сил України Яні Дугарь у вигляді цілодобового домашнього арешту. Волонтерку та дитячого хірурга Юлію Кузьменко та музиканта і ветерана АТО Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному».

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 серпня 2018 року Нацполіція заявила, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати. Того ж місяця Юрій Луценко заявляв, що слідство має інформацію, яка, ймовірно, виведе на виконавців та замовників убивства. У травні 2019-го генпрокурор повідомляв про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, проте деталей не розповів.

23 липня 2019 року голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що в рамках розслідування кримінального провадження про вбивство Павла Шеремета було допитано 3,5 тис. осіб та виконано 26 експертиз. Того ж дня він представив Президенту України Володимиру Зеленському і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову секретну інформацією про результати розслідування щодо вбивства журналіста. Після цього Президент України Володимир Зеленським повідомив, що винних у вбивстві буде знайдено.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1519
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду