Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик

Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик

12 Грудня 2019
1668

Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик

1668
В Естонії сфера медіа практично нерегульована, зокрема, у країні не заборонений жоден інформаційний канал.
Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик
Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик

Про це розповів керівник програми «Стійка Україна», виконавчий директор ICDS – International Centre for Defence and Security (Tallinn) Дмитро Теперик під час круглого столу «Національна стійкість: нові підходи у вирішенні старих проблем».

«В Естонії не заборонений жоден інформаційним канал, російський або ні. Ця сфера практично не регулюється. Якщо ми говоримо про те, як дезінформацію намагаються приборкати, то – з точки зору журналістської спільноти в Естонії – усі надії йдуть на саморегулювання», – сказав він.

За його словами, в Естонії повністю доступні інформаційні канали «з ворожим контентом».

«У нас є віра в те, що процес імунізації проти дезінформації повинен відбуватися постійно і немає сенсу забороняти нічого такого, що люди зі здоровим глуздом могли подивитися і сказати: "Ну подивіться, якщо про Естонію або про країни Балтії постійно говорять погано, йде постійне нагадування про те, що східний сусід недружелюбно до нас налаштований"», – пояснив пан Теперик.

Крім того, він додав, що досвід України в сфері регулювання медіа для Естонії «більш цікавий і корисніший, ніж навпаки».

Як писав ДМ, наприкінці листопада 2019 року радник з медіапослуг Департаменту захисту прав споживачів і технічного нагляду Пеетер Соокруус розповів, що в Естонії розглядають можливість заборонити трансляцію телеканалів, пов'язаних з російським олігархом Юрієм Ковальчуком, який включений до санкційного списку ЄС. Він уточнив, що в регуляторів Латвії і Литви є право приймати рішення з приводу трансляції каналів, а в Естонії – у Департаменту захисту прав споживачів та технічного нагляду – такого права немає. 

Нагадаємо, 13 листопада голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступник голови Микита Потураєв публічно презентували концепцію майбутнього закону про медіа, над яким наразі працюють члени комітету. 

15 листопада Володимир Бородянський і перший заступник міністра Анатолій Максимчук провели публічну дискусію «Свобода слова, захист журналістів та інформаційного простору України від дезінформації (маніпуляції і фейків)». Запрошеним медійникам представили концепцію захисту інформаційного простору від дезінформації, розроблену міністерством. За словами Володимира Бородянського, скоріше за все, питання захисту інформаційного простору будуть винесені в окремий законопроєкт, з приблизною назвою «Про боротьбу з дезінформацією». Детальніше про ініцативи міністерства читайте тут
11 грудня відбулася коротка презентація законопроєкту про медіа членам Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. Після цього його передали для детальнішого розгляду очолюваному Микитою Потураєвим («Слуга народу») підкомітету з питань інформаційної політики з тим, щоби 23 грудня його, за однією версією, комітет розглянув, а за іншою – розглянув і одразу зареєстрував. При цьому робоча група продовжує шліфувати текст та вносити в нього правки. Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко (ОПЗЖ) звернувся до редакції «Детектора медіа» з проханням проаналізувати текст документу.

Фото: icds.ee

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1668
Читайте також
06.08.2019 10:26
Григорий Сенькив
для «Детектора медіа»
4 021
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду