Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик
Досвід України в сфері регулювання медіа є цікавим для Естонії – Дмитро Теперик
Про це розповів керівник програми «Стійка Україна», виконавчий директор ICDS – International Centre for Defence and Security (Tallinn) Дмитро Теперик під час круглого столу «Національна стійкість: нові підходи у вирішенні старих проблем».
«В Естонії не заборонений жоден інформаційним канал, російський або ні. Ця сфера практично не регулюється. Якщо ми говоримо про те, як дезінформацію намагаються приборкати, то – з точки зору журналістської спільноти в Естонії – усі надії йдуть на саморегулювання», – сказав він.
За його словами, в Естонії повністю доступні інформаційні канали «з ворожим контентом».
«У нас є віра в те, що процес імунізації проти дезінформації повинен відбуватися постійно і немає сенсу забороняти нічого такого, що люди зі здоровим глуздом могли подивитися і сказати: "Ну подивіться, якщо про Естонію або про країни Балтії постійно говорять погано, йде постійне нагадування про те, що східний сусід недружелюбно до нас налаштований"», – пояснив пан Теперик.
Крім того, він додав, що досвід України в сфері регулювання медіа для Естонії «більш цікавий і корисніший, ніж навпаки».
Як писав ДМ, наприкінці листопада 2019 року радник з медіапослуг Департаменту захисту прав споживачів і технічного нагляду Пеетер Соокруус розповів, що в Естонії розглядають можливість заборонити трансляцію телеканалів, пов'язаних з російським олігархом Юрієм Ковальчуком, який включений до санкційного списку ЄС. Він уточнив, що в регуляторів Латвії і Литви є право приймати рішення з приводу трансляції каналів, а в Естонії – у Департаменту захисту прав споживачів та технічного нагляду – такого права немає.
Нагадаємо, 13 листопада голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко та заступник голови Микита Потураєв публічно презентували концепцію майбутнього закону про медіа, над яким наразі працюють члени комітету.
Фото: icds.ee