У Києві вручили нагороди переможцям премії імені Василя Сергієнка (ФОТО, ВІДЕО)
У Києві вручили нагороди переможцям премії імені Василя Сергієнка (ФОТО, ВІДЕО)
Про це 5 грудня повідомляється на сайті Національного меморіального комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, який цього року став партнером заходу.
До складу експертної ради конкурсу ввійшли: публіцист Віталій Портников, професор Сергій Квіт, ведучий проєкту StopFake Марко Супрун, журналісти Ростислав Мартинюк та Юрій Грицик.
«На ініціативу вдови Василя Сергієнка – присутньої на врученні Валентини Сергієнко, учасники конкурсу, члени експертної ради та гості заходу підписали відкритого листа генеральному прокуророві України Руслану Рябошапці з вимогою активізувати розслідування у справі вбивства Героя Небесної Сотні Василя Сергієнка та знайти замовника вбивства», – йдеться в повідомленні.
Переможцями премії стали:
- у номінації «Найкраще розслідування в інтернет- та друкованих ЗМІ» – Максим Савчук, програма «Схеми: корупція в деталях» (Радіо Свобода), з роботою «"Зелена родина ру". Кінобізнес Зеленського у Росії»;
- у номінації «Найкраще розслідування в місцевих інтернет- і друкованих ЗМІ» – Олена Жежера, Рух «Чесно», з роботою «Забудова урочища Протасів Яр: сліди Корбана й мовчання Зеленського»;
- у номінації «Найкраще розслідування громадських активістів, блогерів» – Катерина Гандзюк, керуюча справами виконавчого комітету в Херсонській міській раді, за роботу «Остання крапля. Привід для вбивства»;
- у номінації «Найкраще розслідування місцевих громадських активістів, блогерів» – Григорій Козьма, головний редактор журналу «Громадське слідство» та блогер, з роботою «Обороноздатність України? Ні, не чули – звертайтесь в ФСБ»;
- у номінації «Найкраще ТБ-розслідування» – Данило Мокрик, Bihus.Info, за серію матеріалів «Прокурори Майдану» та Сергій Андрушко, програма «Схеми: корупція в деталях» (Радіо Свобода), за роботу «Андрій Богдан. "Незаслужене" звання та грамота від Азарова в розпал Євромайдану»;
- у номінації «Найкраще місцеве ТБ-розслідування» – Олеся Борейко, ГО «Миколаївський центр журналістських розслідувань» та Bihus.Info, за роботу «Курорт для прокурорів».
Гранпрі від оргкомітету отримали журналісти «Слідство.Інфо» Анна Бабінець, Олена Логінова та Катерина Лихогляд за роботу «Гандзюк: системне вбивство». Диплом за вагомий внесок у боротьбу проти переслідувань журналістів отримав блогер Сергій Іванов з роботою «Поліція бану. Як поліція запроваджує цензуру в Інтернеті».
Фіналісти номінації «Найкраще розслідування в інтернет- та друкованих ЗМІ»:
- Мар’яна П’єцух, «Українська правда»;
- Тарас Зозулінський, Vse.Media;
- Сергій Головньов та Юрій Віннічук, «БізнесЦензор»;
- Маргарита Тулуп, «Слідство.Інфо».
Фіналісти у номінації «Найкраще розслідування в місцевих інтернет- і друкованих ЗМІ»
- Станіслав Козлюк, «Тиждень.ua»;
- Ольга Ферар , «Все»;
- Тарас Боросовський, газета «20 хвилин»;
- Ярослав Чепурний, Миколаївський центр журналістських розслідувань.
Фіналісти у номінації «Найкраще розслідування громадських активістів, блогерів»:
- Ярослав Андрусяк, голова правління громадської організації «Громадський захист Волині»;
- Сергій Чагаров та Катерина Лихогляд, громадський активіст у співавторстві з журналістом;
- Олександр Пилипенко, керівник ГО «Платформа суспільної взаємодії»;
- Олег Перетяка, координатор ГО «Луганська коаліція "Громадяни за прозорість дій влади"».
Фіналісти у номінації «Найкраще розслідування місцевих громадських активістів, блогерів»:
- Ігор Гавриленко, фрилансер;
- Павло Новик, блогер за добре врядування;
- Олена Сінченко та Дмитро Сінченко, блогери;
- Євген Лісічкін, член правління ГО «Харківський антикорупційний центр», блогер.
Фіналісти у номінації «Найкраще ТБ-розслідування»:
- Михайло Ткач та Наталка Седлецька, програма «Схеми: корупція в деталях» (Радіо Свобода);
- Євгенія Моторевська, Дмитро Реплянчук та Василь Бідун, «Слідство.Інфо»;
Фіналісти у номінації «Найкраще місцеве ТБ-розслідування»:
- Анна Бабінець, Олена Логінова та Антоніна Торбіч, «Слідство.Інфо»;
- Дмитро Реплянчук та Євгенія Моторевська, «Слідство.Інфо»;
- Денис Миронов, ГО «Ініціативний рух "Громадський патруль"»;
- Мар'яна Сич, проєкт «ВІП Розслідування».
Нагадаємо, журналістську премію імені Василя Сергієнка було започатковано в середині липня 2017 року. Як зазначали ініціатори конкурсу, він має кілька місій. По-перше, об’єднати та згуртувати журналістську спільноту, адже із групою однодумців владі розправлятися важче, ніж із розрізненими представниками ЗМІ. По-друге – підтримати, захистити та підняти на новий якісний рівень розслідувальну журналістику в Україні. По-третє, підтримати регіональних журналістів, котрі змушені працювати в умовах залежності від місцевої влади, тому є особливо вразливими. Також одна з місій конкурсу – вшанувати пам’ять та домогтися доведення до кінця розслідування вбивства видатного черкаського журналіста Василя Сергієнка.
Як повідомляв «Детектор Медіа», 4 квітня 2014 року журналіста Василя Сергієнка з дому в місті Корсунь-Шевченківський на Черкащині викрали невідомі. Наступного дня його знайшли закатованим насмерть у лісі.
У жовтні 2015 року начальник управління МВС України в Черкаській області Владислав Пустовар повідомив, що журналіста, майданівця, громадського активіста, 58-річного Василя Сергієнка викрали, катували та вбили дві групи бандитів з Києва.
У всеукраїнському об'єднанні «Свобода», до якого входив Василь Сергієнко, його зникнення пов'язували із журналістською діяльністю, зокрема серією статей, «що викривають злочинну діяльність одного із місцевих багатіїв-латифундистів, "регіонала" Геннадія Бобова».
Фото: maidanmuseum.org