Сенцов опублікував фото, яке назвав єдиним зробленим у в'язниці
Сенцов опублікував фото, яке назвав єдиним зробленим у в'язниці
Світлину він розмістив на власній сторінці у Facebook.
«Постскриптум про банку. Ув'язненим не дозволяються ані телефони, ані інтернет. Хоча є такі в'язниці, де подібні заборонені предмети присутні. Але я в подібних місцях бував вкрай рідко, лише проїздом по етапу. В основному я сидів в максимально ізольованих, сумних закладах, де про подібні речі ніхто не думав. Знайшовши можливість зв'язку, я коротко зв'язувався з рідними, щоб дати знати, що я живий і куди мене везуть. Ця фотографія єдина, зроблена у в'язниці. Пощастило її зробити і переслати своїм. На ній переддень нового 2016 року», - зазначив Олег Сенцов у дописі.
На фото можна побачити пластикову банку с синьо-жовтим прапором України. Про неї Олег Сенцов розповідав у своїй промові на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві. Він зазначив, що ця банка була з ним протягом усього терміну ув'язнення, в ній зберігався чай. Але тепер у режисера є мета заповнити банку нагрудними знаками українських політв'язнів, які вони складуть туди після свого звільнення з російських в'язниць. Першим Сенцов поклав свій колишній нагрудний знак, отриманий у тюрмі.
Нагадаємо, у серпні 2018 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова оприлюднила фото Сенцова, якого утримували в Росії. На момент, коли світлини були зроблені, режисер голодував вже майже 3 місяці. Фотографії передала Денісовій російський омбудсмен Тетяна Москалькова.
Також російські тюремники оприлюднили фото Сенцова на 139 день голодування.
Як писав ДМ, російські спецслужби затримали українського режисера Олега Сенцова в анексованому Криму у травні 2014 року. Його звинуватили в начебто підготовці терактів. У серпні 2015-го російський суд визнав режисера винним в нібито організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. 5 жовтня він написав відкритого листа про припинення голодування з наступного дня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля Олег Сенцов тримав 145 днів.
7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.