Роман Сущенко передплатив «Дзеркало тижня», «Нову газету» та «Коммерсант», коли перебував у СІЗО «Лефортово»
Роман Сущенко передплатив «Дзеркало тижня», «Нову газету» та «Коммерсант», коли перебував у СІЗО «Лефортово»
Про це він сказав 11 вересня під час пресконференції в «Укрінформі».
Роман Сущенко пояснив, що передплатив «Комерсант», бо в нього було кілька безкоштовних додатків – новини культури тощо.
«Інформаційний вакуум. Загалом "Лефортово" повністю обмежувало будь-яке спілкування із зовнішнім світом. Доводилося користуватися тим, що пропонувалося. А це великий каталог "Пошти Росії", у якому є перелік купи видань. Тобто, я за власні кошти міг передплатити будь-які видання», – розповів журналіст.
За його словами, з українських видань було лише «Дзеркало тижня» та журнали про полювання, рибалку тощо: «Я передплатив "Дзеркало тижня" російською мовою, бо одразу поставили вимоги спілкуватися російською мовою».
Роман Сущенко уточнив, що із затримкою в місяць він отримував «Дзеркало тижня», з листопада по березень. У березні отримав останні номери. Працівники СІЗО повідомили журналісту, що є якась проблема між поштовими операторами й «порадили забути про це видання».
«Щодо радіо в "Лефортово" воно працювало, можна було слухати. Але "діджеєм" там працював конкретний працівник і як йому замнеться – так він і ставив. Це були і ділові новині, і міжнародні. Там і "Маяк" був, і "Бізнес ФМ", і кілька радіостанції», – сказав журналіст.
Крім того, він додав, що в СІЗО був телевізор, але українського каналів звісно ж не було, «тому доводилося дивитися і робити якісь висновки на основі почутого-побаченого, а також читати між рядками».
Водночас пан Сущенко додав, що після виїзду із СІЗО «Лефортово» була проблема з передплатою видань. Пізніше йому вдалося оформити передплату. Проте він зазначив, що в локальному «Комерсанті» «була купа помилок, повторювалися абзаци». Натомість на радіо Росії «одна пропаганда, а місцеві – не дуже високої якості». Після виїзду із московського СІЗО 11 місяців не бачив телевізор.
«Єдине, чим я тішився – мені писали люди (активісти) якісь новини з України і якісь місцеві новини», – резюмував він.
Як писав ДМ, український журналіст Роман Сущенко 11 вересня зняв плакат #ВолюСущенку з будівлі «Укрінформу». Раніше повідомлялося, що журналіст дасть 11 вересня першу після звільнення пресконференцію.
Роман Сущенко повідомив, що буде працювати журналістом та планує займатися публічною діяльністю у темі українських політв’язнів. Журналіст також зазначив, що хоче створити структуру, яка б опікувалася політв’язнями та їх родинами. Він додав, що має ідею провести благодійний аукціон, на якому виставить свої малюнки.
Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину. Вони прилетіли в аеропорт «Бориспіль», де їх зустрічали родичі разом із Президентом України Володимиром Зеленським, омбудсвумен Людмилою Денісовою, головою Служби безпеки України Іваном Бакановим, а також – деякими міністрами та народними депутатами. На події була присутня численна кількість журналістів, фотографів та операторів, як українських, так й іноземних медіа.
Україна, своєю чергою, видала Росії 35 осіб, серед яких керівник «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський, якого підозрювали в державній зраді.
Пізініше український журналіст Роман Сущенко повідомив, що планує надалі працювати в агентстві «Укрінформ».
9 вересня Марк Фейгін повідомив, що Роману Сущенку на 20 років заборонили в'їзд на територію Росії.
Як писав ДМ, Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватним візитом. Журналіста звинуватили в «шпигунстві». 4 червня 2018 року Романа Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. У серпні 2019 стало відомо, що він підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні.