Олега Сенцова перевезли до Москви та готують до обміну, – російські ЗМІ
Олега Сенцова перевезли до Москви та готують до обміну, – російські ЗМІ
Про це пише «Настоящее время» з посиланням на російські агенції «Інтерфакс» і ТАСС.
За словами джерела, Олега Сенцова переправлено з колонії, де він відбував покарання, до Москви – в Бутирське СІЗО. Також повідомляється, що він доставлений туди в рамках процесу обміну.
Водночас мати режисера Людмила Сенцова розповіла редакції «Крим. Реалії», що вчора, 28 серпня, син мав вийти на зв'язок, але не зателефонував. Вона також додала, що у листівці до її дня народження 12 серпня Олег Сенцов написав «Мамо, ти вір, ми скоро обіймемося».
Раніше російськи ЗМІ писали, що Україна і РФ «вийшли на фінальну стадію узгодження обміну» утримуваними особами за формулою «33 на 33». Повідомлялося, що в Україну повернуться українські військовополонені моряки, який російська сторона незаконно захопила в Керченській протоці. Згодом у московському СІЗО «Лефортово» повідомили, що вони утримують Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Романа Сущенка і Олега Сенцова. Українських політв'язнів раніше утримували в колоніях і в’язницях по всій РФ, а до московського СІЗО їх перевели нещодавно.
Прессекретарка генерального прокурора України Лариса Сарган зазначила, що суд відпустив Кирила Вишинського під особисте зобов’язання в рамках обміну «35 на 35».
Нагадаємо, 10 травня 2019 року виповнилося 5 років із дня арешту Олега Сенцова. Його затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.
Також у жовтні 2018 року стало відомо, що ЄСПЛ прийняв до розгляду позов режисера Олега Сенцова.
У січні 2019 року ЄСПЛ повернув пріоритет розгляду справи Олега Сенцова.
У липні 2019-го прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель повідомила у фейсбуку про пропозицію з боку Офісу президента до російської сторони одночасно звільнити засудженого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова та звинуваченого в державній зраді керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.
Фото: «Настоящее время»