У справі Шеремета правоохоронці провели 26 експертиз та допитали 3,5 тис. осіб, – Князєв

У справі Шеремета правоохоронці провели 26 експертиз та допитали 3,5 тис. осіб, – Князєв

23 Липня 2019
1629

У справі Шеремета правоохоронці провели 26 експертиз та допитали 3,5 тис. осіб, – Князєв

1629
У рамках розслідування кримінального провадження про вбивство журналіста Павла Шеремета було допитано 3,5 тис. осіб та виконано 26 експертиз.
У справі Шеремета правоохоронці провели 26 експертиз та допитали 3,5 тис. осіб, – Князєв
У справі Шеремета правоохоронці провели 26 експертиз та допитали 3,5 тис. осіб, – Князєв

Про це 23 липня повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв під час пресконференції в Офісі президента України.

За його словами, за три роки проведено багато слідчих дій, однак вбивство досі не розкрито. Водночас він подякував журналістам-розслідувачам за інформацію, якої не було у правоохоронців.

Під час пресконференції голова Націполіції також з дозволу слідства показав оперативне відео та нагадав версії щодо вбивства журналіста. А саме:

  • професійна діяльність в Україні та за кордоном, зокрема в Білорусі та Росії;
  • дестабілізація суспільно-політичної ситуації в державі;
  • побутові та міжособистісні конфлікти;
  • помилка в об’єкті злочину з огляду на те, що автомобіль належить та використовувався співмешканкою загиблого;
  • окремо перевіряється причетність до вчинення вбивства екстремістські налаштованих груп осіб.

Нагадаємо, голова Національної поліції України Сергій Князєв 23 липня представить Президенту України Володимиру Зеленському і міністру внутрішніх справ Арсену Авакову секретну інформацією про результати розслідування щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Після цього Президент України Володимир Зеленським повідомив, що винних у вбивстві буде знайдено.

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство наразі не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

У липні 2017 року Держдеп США закликав українську владу зробити все можливе для того, щоб знайти винних у вбивстві Шеремета.

До другої річниці загибелі Шеремета медійні та правозахисні організації виступили із заявою, в якій вимагають публічного звіту від правоохоронців про розслідування вбивства журналіста.

Також Представництво ЄС в Україні заявило, що очікує від української влади проведення прозорого розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета та притягнення винних до відповідальності.

У ГПУ заявили, що слідчі провели 20 експертиз у рамках розслідування вбивства Шеремета. За словами першого заступника голови Нацполіції В'ячеслава Аброськіна, слідство «встановило особу, яка може бути причетна до вбивства журналіста Павла Шеремета, але поки її не ідентифікувало».

12 серпня 2018 року Нацполіція заявила, що розголошення додаткових відомостей про розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета може негативно вплинути на його результати. Того ж місяця Юрій Луценко заявляв, що слідство має інформацію, яка, ймовірно, виведе на виконавців та замовників вбивства Шеремета.

У травні 2019-го генпрокурор повідомляв про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, проте деталей не розповів.

У липні 2019-го слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета допитали колишнього генпрокурора Віктора Шокіна.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1629
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду