Напад на Макарюка: поліція встановила, що нападників було «більше двох», підозрюваних немає
Напад на Макарюка: поліція встановила, що нападників було «більше двох», підозрюваних немає
Про це на брифінгу 10 червня розповів начальник Слідчого управління Нацполіції у Харківській області Сергій Чиж, пише «МедіаПорт».
За його словами, три кримінальних провадження, відкриті за фактом побиття телеоператора, об'єднали в одне.
«З перших днів розслідування були вилучені відеокамери, які знаходилися на місці події. Ми вже бачимо, як і хто штовхає потерпілого Макарюка Вадима Миколайовича. На даний час встановлено два нападники, які вчиняли активні дії стосовно журналіста. Ми аналізуємо відео, відео не в повній мірі захватило всю картинку, але ми аналізуємо, працюємо», - сказав Чиж.
За його словами, через стан здоров'я з потерпілим заборонено проводити будь-які слідчі дії.
«Ми робимо всі слідчі дії, які не пов’язані із потерпілим: збираємо відео, ряд експертиз, допитуємо свідків. Щойно до нас надійде інформація від лікаря, що з Вадимом Миколайовичем можна буде проводити слідчі дії, ми негайно проведемо з ним слідчі дії, покажемо ряд фото, відео, щоб, можливо, можна було б провести впізнання, визнати його потерпілими, ознайомити його з правами, після чого приймати рішення стосовно осіб, які вчинили напад», - сказав начальник Слідчого управління.
Також він не відповів, чи належали нападники до «Національного корпусу»: «Я не хочу давати акцент на даному напрямку».
«Начальник Головного управління Національної поліції і я особисто зробимо все, щоб в короткі строки винні особи були притягнуті до кримінальної відповідальності і їм була винесена підозра», - додав пан Чиж.
На його думку, поліція зробила «все максимально для охорони порядку».
Нагадаємо, 7 червня на території торговельного центру «Барабашово» в Харкові сталася сутичка між представниками підприємців і групами активістів, внаслідок чого постраждав телеоператор Вадим Макарюк. Зараз він перебуває в реанімації.
Відділ комунікації поліції Харківської області повідомляє, що слідчими відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста), ч. 1. ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкціями статтей передбачає до 10 років позбавлення волі.
Журналісти Харкова вимагають від правоохоронних органів забезпечити ефективне і професійне розслідування побиття оператора.