15:14
П'ятниця, 24 Травня 2019

У конкурсі «Честь професії» перемогли журналісти «Наших грошей», «Радіо Свобода» і Мар’яна П’єцух

645
23 травня відбулася десята церемонія нагородження журналістів на конкурсі «Честь професії». Серед п’яти переможців – три журналістських розслідування проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом», репортаж «Радіо Свобода» і серія статей Мар’яни П’єцух в «Українській правді».
У конкурсі «Честь професії» перемогли журналісти «Наших грошей», «Радіо Свобода» і Мар’яна П’єцух
У конкурсі «Честь професії» перемогли журналісти «Наших грошей», «Радіо Свобода» і Мар’яна П’єцух

У номінації «Найкраще подання складної теми» перемогла телеробота Марини Ансіфорової з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info) «Штаб-квартира судді Артура: гості з лави підсудних». Це журналістське розслідування про діяльність відстороненого судді Артура Ємельянова, відомого своєю «активністю» в часи Януковича. Не в суді, а у власному офісі в центрі столиці він вирішує кримінальні справи. Розслідування розповідає, хто користується послугами судді.

У номінації «Найкращий репортаж» переміг матеріал «Мінна долина» Тетяни Якубович, співаватори: Сергій Коровайний (фото), Владислав Закревський (мультимедіа-дизайн), «Радіо Свобода». Це репортаж про роботу демінерів, хто вони, звідки приїхали. Журналісти разом з ними шукали вибухівки і в матеріалі описують, як вони проживають свій робочий день.

У номінації «Найкраще подання резонансного матеріалу» перемогла телеробота Лесі Іванової з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info) «Розвідкою по нирках (Спецагент СБУ: 8 мільйонів $, російські паспорти та 200 смертей)». Це розслідування про статки, минуле й теперішнє заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

У номінації «Найкращий матеріал з громадянською позицією» перемогла серія статей Мар'яни П'єцух в «Українській правді» «Серійна бездіяльність, або Особливості слідства у справі Гандзюк (Серія матеріалів в рамках розслідування справи Катерини Гандзюк)».

Мар’яна П'єцух на врученні наголосила: «Подавати заявки на подібні конкурси – це одна з мотивацій залишатися в професії. Завдяки цьому матеріалу невинну людину відпустили. Я вважаю, що можна було зробити значно більше, і я продовжую працювати над цією темою».

У номінації «Надія журналістики» перемогла ще одна робота з проекту «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info) – «Гніздечко від орла: як в гуртожитку Поплавського оселились депутати» Антона Столярова. Сюжет показує, у яких насправді гуртожитках проживають студенти, а в квартирах з кращими умовами живуть депутати або їхні родичі.

«Я не очікував, що переможу. Ця винагорода, напевно, додасть мені більше впевненості в собі. Мало хто може готувати розслідування про рідного ректора (Михайла Поплавського – ДМ) і при цьому там навчатися», – сказав Антон Столяров.

Цього року в конкурсі змагалися 711 учасників, з яких журі обрало 25 найкращих. Виставляти свої роботи на конкурс можуть усі, хто професійно займається журналістикою в Україні – без обмежень за віком, типом ЗМІ (преса, телебачення, радіо, інтернет), жанром і сферою журналістики, регіоном роботи і мешкання. Один і той же журналіст, редакція або третя особа можуть подавати по одній роботі в кожну з номінацій.

Утім, подані на конкурс матеріали переважно є журналістськими розслідуваннями. Чому так, пояснила Катерина Мясникова, виконавча директорка Незалежної асоціації телерадіомовників, яка є організатором заходу:

«Наш головний виклик – у тому, що навіть у номінацію “Репортаж” журналісти подають роботи, які повністю є журналістським розслідуванням або мають розслідувальний ухил.

Я думаю, це пов’язано з тим, що зараз журналістське служіння асоціюється з розслідувальною журналістикою. Це відчуття реалізації в професії, тому що ти приносиш користь і допомагаєш суспільству. Також багато грантів зосереджено на розслідувальній журналістиці. Тому пишаються журналісти, як правило, такими своїми доробками.

Журналістські жанри, на жаль, не є чорно-білими, щоб можна було сказати, що ми не беремо вашу роботу, бо це не аналітика чи публіцистика. Є ситуація, коли частину робіт відсіювали через те, що матеріал був поданий у номінацію “Репортаж”, але репортажем він бути не може.

Ми плануємо провести впродовж наступного року широку дискусію між нашими номінантами й журі щодо критеріїв, щоб уточнити їх, посилити для того, щоб журналісти подавали різні жанри і різні формати».

Церемонія нагородження конкурсу «Честь професії» проходила в Будинку звукозапису «Українського радіо». Значною частиною церемонії став виступ симфонічного оркестру «Українського радіо», співачок Каті Чілі та Марії Бурмаки, яка виконала свої обидві пісні двома мовами: українською та мовою жестів. Концерт знімав «UA: Перший».

Конкурс «Честь професії» організовано Незалежною асоціацією телерадіомовників за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через Internews та Посольства Швеції. Раніше співорганізатором була Українська асоціація медіа бізнесу, але цього року вони не брали участі.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
645
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду