Еквадор погодився передати США документи і техніку засновника WikiLeaks
Еквадор погодився передати США документи і техніку засновника WikiLeaks
Про це повідомляє El Pais з посиланням на офіційне повідомлення.
Зазначається, що генеральний прокурор Еквадору схвалив операцію щодо обшуку в одній з кімнат, яку засновник WikiLeaks використовував під час перебування в еквадорському диппредставництві. Він також погодився передати США документи, мобільні телефони, цифрові файли, комп'ютери, накопичувачі пам'яті, компакт-диски та будь-які інші пристрої.
Крім того, про рішення щодо конфіскації речей Джуліана Ассанжа вже повідомили його адвоката Карлоса Поведі. Інший захисник засновника WikiLeaks Балтасар Гарсон назвав це рішення «абсолютним порушенням інституту притулку зі сторони Еквадору».
«Країна, яка надала йому притулок, тепер користується своїм привілейованим становищем, щоб передати його речі країні, що його переслідує. Ці речі будуть вилучені без судового ордера, не захищаючи права політичних біженців, не поважаючи систему піклування», – додав він.
За словами ще одного адвоката Аітора Мартінеса, ці конфіденційні матеріали можуть дозволити США висунути нові звинувачення з проханням про екстрадицію.
Нагадаємо, 13 травня в Швеції прокуратура поновила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні.
Як повідомляв Детектор медіа, 11 квітня у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.
У поліції Лондона повідомили, що Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Згодом стало відомо, що засновника WikiLeaks можуть екстрадувати до США. Згідно з повідомленням поліції, Джуліана Ассанжа ще раз затримали за запитом США відповідно до закону про екстрадицію.
1 травня Ассанжа ув'язнили на 50 тижнів у Великій Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні. Справа про екстрадицію до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа займе «багато місяців», вважає британський суддя Майкл Сноу.
У грудні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.
Фото: El Pais