11:04
Понеділок, 25 Лютого 2019

У Білорусі прокурор просить оштрафувати головреда Tut.by на майже $ 12 тис.

У Мінську (Білорусь) судять головну редакторку інтернет-видання Tut.by Марину Золотову. Її звинувачують за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу Білорусі (Бездіяльність посадової особи). Прокурор просить для журналістки штраф у розмірі 25 500 рублів ( майже $12 тис)
У Білорусі прокурор просить оштрафувати головреда Tut.by на майже $ 12 тис.
У Білорусі прокурор просить оштрафувати головреда Tut.by на майже $ 12 тис.

Про це у Facebook написав прес-секретар Білоруської асоціації журналістів Борис Гарецький.

«Прокурор просить для Марини Золотової штраф 1000 базових», – написав він у мережі.

У коментарі «Детектору медіа» пан Гарецький повідомив, що БАЖ вважає справу сфабрикованою.

«Ми вважаємо справу сфабрикованою. На свідків чинився тиск, слідчі з самого початку вимагали саме показань проти Золотової. Ніхто не хотів ні в чому розбиратися, а просто виповняли замовлення. Ніякої кримінальної провини в діях Золотовой немає. Справа зліплена, щоб нанести удар по найбільшому незалежному медіа. Це наша позиція», – сказав він.

Нагадаємо, пані Золотову обвинувачують за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу Білорусі (Бездіяльність посадової особи). Санкції за цією статтею передбачають від штрафу до п'яти років позбавлення волі. На думку слідства, вона допустила, що з 4 січня 2017 року по 4 липня 2018 року редактори порталу здійснювали несанкціонований доступ до інформації «БелТА». У звинуваченні звучить інформація про 150 фактів заходу на сайт «БелТА». 

12 лютого під час судового засідання вона заявила, що провину не визнає. Каже, що в її діях немає складу злочину, в якому її звинувачують.

Марина Золотова залишилася єдиною обвинуваченої у «справі БелТА», решта фігурантів – 14 співробітників різних ЗМІ – були звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної. Крім штрафів журналісти були зобов'язані відшкодувати пред'явлений збиток. Суми різні – від 3 до 17 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22 листопада були зняті обвинувачення з редактора інтернет-видання Realt.by Владислава Кутецького та журналіста Deutsche Welle Павлюка Биковського. Вони відшкодували збиток, який нібито нанесли «БетТА». 27 листопада припинено кримінальне переслідування редактора Tut.by Уляни Бобоєд та оглядачки «БелПАНа» Тетяни Коровенкової. Згодом БАЖ повідомив про зняття обвинувачень ще з декількох журналістів, які проходять у справі, а також журналістки Анни Єрмаченко. Вона заплатила адміністративний штраф у розмірі 735 рублів і тепер є свідком у спраі. Підписка про невиїзд скасована, заборона на виїзд з країни знято. 30 листопада слідчі зняли обвинувачення з головного редактора видання «БелПАН» Ірини Левшиної. Про це вона повідомила у Facebook. Наразі пані Золотова - єдина обвинувачена у справі.

Українські медійні організації закликали білоруську владу відмовитися від практики тиску на білоруські ЗМІ та надати можливості вільного функціонування онлайн-видань.

Читайте також

 Фото: БАЖ

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
252
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop