PEN Ukraine назвав перекладачів книжки оповідань Сенцова
Про це повідомляється на сайті PEN Ukraine
Англійською мовою книжку перекладе доктор Вільям Блекер (Dr Uilleam Blacker), який раніше вже переклав три оповідання Олега Сенцова для сайту PEN International. Також він переклав англійською роман «НепрОсті» Тараса Прохаська.
Книжка оповідань Олега Сенцова в перекладах пана Блекера має з’явитися друком в американському видавництві Deep Vellum Publishing восени 2019 року.
Перекладачем книжки польською мовою стане письменник, перекладач і критик Богдан Задура (Bohdan Zadura). Раніше він переклав польською твори Дмитра Павличка, Юрія Андруховича, Андрія Бондаря, Василя Махна, Остапа Сливинського, Наталки Білоцерківець, Сергія Жадана, Василя Слапчука, Галини Крук, Андрія Любки та інших українських авторів.
Польський переклад книжки Олега Сенцова вийде у серії Wschodni Express («Східний експрес») видавництва інституції Warsztaty Kultury («Майстерня культури») навесні 2019 року.
Водночас члени Виконавчої Ради Українського ПЕН не визначили переможця в номінації «Німецька мова», тому конкурс для німецькомовних перекладачів продовжений до 3 грудня 2018 року. З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Українського ПЕН.
Конкурс на переклад оповідання Сенцова було оголошено у листопаді 2018 року.
Книжка оповідань Олега Сенцова вийшла російською мовою 2015 року. Твори із цього видання читалися в рамках акцій на підтримку Сенцова в різних країнах і різними мовами. 2017 року видання з’явилося французькою мовою в перекладі Ірини Дмитришин. Книжка включає в себе 8 творів: «Автобиография», «Собака», «Детство», «Больничка», «Школа», «Завещание», «Бабушка» та «Макары».
Як відомо, Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
5 жовтня Сенцов написав відкритого листа про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів.