У Білорусі головреду «БелПАН» Ірині Левшиній висунуто звинувачення у «справі БелТА»

У Білорусі головреду «БелПАН» Ірині Левшиній висунуто звинувачення у «справі БелТА»

8 Листопада 2018
1052
8 Листопада 2018
12:05

У Білорусі головреду «БелПАН» Ірині Левшиній висунуто звинувачення у «справі БелТА»

1052
8 листопада головна редакторка видання «БелПАН» Ірина Левшина побачилася зі слідчім у справі «БелТА». Журналістці висунуто звинувачення за ч.2 ст.349 Кримінального кодексу Білорусі (Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, який було скоєно з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди).
У Білорусі головреду «БелПАН» Ірині Левшиній висунуто звинувачення у «справі БелТА»
У Білорусі головреду «БелПАН» Ірині Левшиній висунуто звинувачення у «справі БелТА»

Про це вона сказала під час спілкування з колегами. 

«Сьогодні мені було висунуто звинувачення за ч.2 342 статті ККБ. Було поставлено запитання, чи визнаю я свою провину, я сказала, що ні та пояснила чому. Був ще ряд запитань, на які я відмовилася відповідати. З мене взято підписку про невиїзд. Мені віддали мої речі, які були конфісковані під час обшуку – щоденник, телефонну книгу», – сказала вона.

Пані Левшина вважає, що фігурантів «справи БелТА» хочуть виставити злочинцями.

«Тут комплекс – виставити журналістів недержавних медіа злодіями, які крадуть інформацію БелТА. Я ще раз переконалася, що вони виконують завдання, яке до них довели»,– сказала журналістка.

За її словами загальна сума позовів перевищує 12 тис. рублів, які вона має сплатити.

Зазначимо, що у Білорусі 5 листопада було висунуто звинувачення журналістам сайту Tut.by (кому саме, поки що невідомо), а 6 листопада – Тетяні Коренковій з видання «БелПАН». У Білоруській асоціації журналістів (БАЖ) припускають, що журналістів можуть ув’язнити.

Нагадаємо, 7 серпня в редакціях видань «БелаПАН» і Tut.by пройшли обшуки. Співробітниць медіа Тетяну Коровенкову, Марину Золотову і Анну Колтигіну– відвезли на допит до Слідчого комітету. Згодом стало відомо про затримання ще пдекількох журналістів. Після допиту їх відпустили.

На даний момент підозрюваними у «справі БелТА» проходять більше десятка журналістів та редакторів.

Приводом для порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 349 КК (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, досконалий з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди), так званій «справі БелТА», стало повідомлення державного інформагентства про збої під час здійснення доступів до платною підпискою послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

28 серпня стало відомо, що Білорусь тимчасово закрила виїзд за кордон підозрюваним журналістам і редакторам у так званій «справі БелТА».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1052
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду