16:42
Вівторок, 6 Листопада 2018

В Ізмірі відбудеться друге судове засідання у справі журналіста Юсуфа Інана

12 грудня у Кримінальному суді Ізміра має відбутися друге судове засідання у справі журналіста Юсуфа Інана, якого турецькі спецслужби вивезли з України у липні 2018 року. У Туреччині журналіста судять за «участь у військово-терористичній організації» Фікрета Гюлена
В Ізмірі відбудеться друге судове засідання у справі журналіста Юсуфа Інана
В Ізмірі відбудеться друге судове засідання у справі журналіста Юсуфа Інана

Про це «Детектору медіа» повідомив син журналіста Бюньямін Інан.

«Другий судовий процес відбудеться 12 грудня. Прокурор не може надати ніяких доказів проти мого батька. Ми чекаємо суду і вважаємо, що його звільнять», – розказав він.

Нагадаємо, Юсуф Інан покинув Туреччину декілька років тому і керував з України інтернет-медіа, яке спеціалізується на ізмірських темах. Видання, за повідомленням ЗМІ, різко критикувало уряд партії «Справедливості та Розвитку».

Спецслужби Туреччини звинуватили його у членстві в «терористичній організації» Фетуллаха Ґюлена та вивезли з України. Про його викрадення також повідомляли StockholmcfTurkeypurge.

Спочатку у Генеральній прокуратурі України «Детектору медіа» повідомили, що не мають жодної інформації про журналіста Юсуфа Інана і що запитів від Туреччини на його видачу не отримували. Водночас джерело ДМ у СБУ тоді повідомило, що журналіста затримували в Миколаєві, де він мешкав із родиною, співробітники СБУ, за дорученням ГПУ щодо екстрадиції. Наступного дня, 19 липня, речник ГПУ Андрій Лисенко підтвердив ДМ видачу журналіста Туреччині. Згодом у ГПУ на запит «Детектора медіа» повідомили, що постанова ГПУ про екстрадицію турецького журналіста не була оскаржена і набула чинності.

Наразі журналіст перебуває у в’язниці міста Ізмір у Туреччині. Його судять за терористичною статтею. Тим часом у Миколаєві тривають судові процесі у справі журналіста. Його адвокатка Інна Кузьміних оскаржує рішення Миколаївського Заводського суду про екстрадиційний арешт журналіста. 1 серпня в Апеляційному суді Миколаївської області мав відбутися розгляд апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді про екстрадиційний арешт, однак засідання перенесли, позаяк, за словами адвоката, прокуратура не змогла пояснити, де наразі перебуває Юсуф Інан. 4 серпня суд знову перенесли з тієї ж причини. 13 серпня засідання перенесли через відсутність складу суду. Наступне засідання знову відклали. Суд вирішив зробити запит Туреччині для уточнення місцеперебування журналіста.

У вересні 2018 року син журналіста Бюньямін Інан розказав «Детектору медіа», що з його батьком усе добре, він підтримує зв’язок з рідними через листування. 

Читайте також

На фото -Юсуф Інан

Фото: архів Бюньяміна Інана

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
573
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop