У Службі виконання покарань РФ заявили, що Сенцову «провели корекцію лікування»
У Службі виконання покарань РФ заявили, що Сенцову «провели корекцію лікування»
Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу управління федеральної служби виконання покарань (УФСВП) в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.
«У зв'язку з плановим обстеженням 28.09.2018 засудженого Олега Сенцова було вивезено до міської лікарні м. Лабитнагі, де йому провели додаткові дослідження і було отримано консультації лікарів-спеціалістів. З огляду на результати проведеного обстеження, О.Сенцову проведено корекцію лікуванн», - йдеться в повідомленні.
При цьому прес-секретар уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової Олексій Зловєдов стверджує, що стан здоров'я Сенцова на сьогодні залишається стабільним.
«Сьогодні відбувся консиліум лікарів, за його підсумками підкоригували лікування. Стан здоров'я стабільний», - сказав він «Інтерфаксу».
Зловєдов додав, що уповноважений не уточнив, в чому саме полягає коригування лікування.
У відповіді Федотова повідомляється, що Сенцов знаходиться під диспансерним наглядом через захворювання опорно-рухового апарату, йому продовжують давати харчову суміш та проводити щоденну інфузійну терапію.
Нагадаємо, Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.