США та Євросоюз у ОБСЄ закликали Росію звільнити Сущенка та інших політв'язнів

США та Євросоюз у ОБСЄ закликали Росію звільнити Сущенка та інших політв'язнів

27 Вересня 2018
1332
27 Вересня 2018
21:09

США та Євросоюз у ОБСЄ закликали Росію звільнити Сущенка та інших політв'язнів

1332
Під час чергового 1195-го засідання Постійної ради ОБСЄ 27 вересня у Відні, Постійний представник Євросоюзу та тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ закликали до звільнення українського журналіста Романа Сущенка.
США та Євросоюз у ОБСЄ закликали Росію звільнити Сущенка та інших політв'язнів
США та Євросоюз у ОБСЄ закликали Росію звільнити Сущенка та інших політв'язнів

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Європейський Союз продовжує висловлювати глибоку стурбованість з приводу триваючого ув’язнення українського кінорежисера Олега Сенцова та Володимира Балуха, які вже декілька місяців голодують, стосовно українського журналіста Романа Сущенка, а також щодо інших незаконно утримуваних Російською Федерацією українських громадян. Ми закликаємо до їхнього негайного та безумовного звільнення», - зачитав заяву делегації ЄС від імені всіх 28 держав-членів Постійний представник Євросоюзу при ОБСЄ Іоанніс Враілас.

Він також наголосив на підтримці заяви представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра від 12 вересня, в якій містилося засудження рішення Верховного суду РФ, який підтримав вирок Сущенку, та заклик до звільнення журналіста.

«30 вересня виповнюється два роки з того часу, як український журналіст Роман Сущенко був незаконно затриманий у Москві і пізніше засуджений по сфабрикованому обвинуваченню у шпіонажі. 12 вересня Верховний суд РФ підтримав цей вирок. Ми приєднуємося до закликів різних країн-членів та представника Офісу ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлема Дезіра на адресу Росії з вимогою звільнити Романа Сущенка», - наголосив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

Нагадаємо, журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Його звинувачують у «шпигунстві». 4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. 5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку. 

12 вересня Верховний суд Російської Федерації визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув’язнення для українського журналіста Романа Сущенка, обвинуваченого у «шпигунстві». Журналіст розраховує на обмін. Сущенко заявив, що розраховує на обмін і пообіцяв родині обов’язково повернутися. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін повідомив, що Сущенко готовий просити Президента РФ Володимира Путіна про помилування.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів (IFJ/EFG) засудили вирок українському журналісту Роману Сущенку.

Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд КанадиМЗС Швеції та ін.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1332
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду