Журналістка із Росії Зоя Свєтова провела одиночний пікет під АП Путіна на підтримку Сенцова
Журналістка із Росії Зоя Свєтова провела одиночний пікет під АП Путіна на підтримку Сенцова
Про це вона написала у себе на сторінці у Фейсбуку 21 вересня.
«Перший раз в житті стояла на пікеті біля Адміністрації президента. Багато вражень, скажу я вам. Раніше я сама, проходячи біля адміністрації президента, з подивом дивилася на дивних людей, які стоять біля дверей з плакатами. Вони, звичайно, не за Сенцова там стояли. А за свої якісь проблеми. Я до них ніколи не підходила, не питала, чого вони там стоять. А ось тепер сама там стояла», – написала Зоя Свєтова.
Вона розповіла, як на неї та її плакат із написом: «131 Олег Сенцов» реагували перехожі та чиновники.
«Кілька людей підходили, запитували, хто такий Олег Сенцов. Одна жінка спеціально підійшла, вклонилася, подякувала. Інша жінка з короткою стрижкою, схожа на суддю, глянула на мене і до своїх колег кинула: "Правильно, що посадили". Якийсь дрібний чиновник, пробираючись мимо мене до дверей адміністрації президента, кинув на мене зневажливий погляд і явно вилаявся. Але пошепки», – зазначила пані Свєтова.
Вона зізналася, що на одиночному пікеті відчувала себе «наче гола», але «відмінно».
«Вважаю, що кожен, хто хоче відчути відчуття "відсутності сорому", повинен взяти участь в цьому пікеті. Він же безстроковий. Поки Олега не звільнять. І було б здорово, якщо крім таких простих людей, як ми, прийшли б, знамениті. Ось, наприклад, Авдотья Смирнова, днями про милосердя говорила в інтерв'ю RTV, ось вийти б на пікет на захист Сенцова та інших невинних? Може, тоді в Адміністрації президента помітять, що відбувається?», – додала журналістка.
Одиночні пікети біля АП Путіна тривають із 6 вересня, їх організувала педагог-психолог Юлія Самойлова. З 10 до 19 годин всі охочі стоять біля адміністрації президента, змінюючи один одного кожні півгодини. На вихідні, коли АП закрита, вони стоять в інших частинах Москви.
Активісти створили групу у Фейсбуку «Сенцов. Обмен. Сегодня и ежедневно», де проводять запис для участі в пікеті під АП.
Нагадаємо, Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав його винним в організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори, Human Rights Watch, Уряд Канади, МЗС Швеції та ін.
Активісти в Україні й усьому світі продовжують вимагати від Росії і президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції відбуваються в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.
16 вересня французькі кінорежисери оголосили голодування на підтримку Олега Сенцова й по черзі ночують біля посольства Росії у Парижі.
Фото: Nataliya Demina