10:20
Неділя, 12 Серпня 2018

Омбудсмен Денісова спростувала інформацію про те, що Сенцов нібито покинув колонію

Уповноважений Верховної Ради з прав людини прокоментувала інформацію, яку напередодні поширила журналістка Вікторія Івлєва, що літак із Олегом Сенцовим нібито вилетів із Салехарда. Пізніше цю інформацію спростувала Федеральна служба виконання покарань РФ, а також сама журналістка, зазначивши, що «над ними просто посміялися».
Омбудсмен Денісова спростувала інформацію про те, що Сенцов нібито покинув колонію
Омбудсмен Денісова спростувала інформацію про те, що Сенцов нібито покинув колонію

Про це омбудсмен повідомила «Громадському».

«Важко коментувати це... Сподіваємося кожного разу, що буде підтверджена інформація (про звільнення Олега Сенцова - ред.), але у Лабитнангі (у колонії - ред.) так шуткують із журналістами та громадянами, які думають, що налагодили контакт з працівниками у колонії», - зазначила Денісова.

Вона також нагадала, що кілька днів тому у Сенцова була медична комісія, яка після обстеження, за неофіційними даними, зробила висновок, що Сенцов «почувається нормально» і його можна перевозити.

«Вчора говорили з Москальковою (уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова - ред.), вона каже, що у нього все в порядку, нічого нового, її риторика не змінилася», - додала омбудсмен.

Спростування з боку Слубжи виконання покарань РФ щодо виліту Сенцова розповсюдили російські ЗМІ, проте на офіційному сайті відомства відповідна заява відсутня.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова у 2015 році засудили в РФ до 20 років колонії суворого режиму за нібито створення терористичного угрупування. 14 травня 2018 року він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів, утримуваних Росією.

За словами адвоката Дмитра Дінзе, Сенцов має намір голодувати до кінця. Посилаючись на інформацію «дипломатів, які контактують з Росією», Дінзе також повідомив, що відпускати Сенцова у РФ не планують. За словами адвоката, політв'язень наразі переживає третю кризу голодування і фотографії не передають його реального стану, бо він майже не встає з ліжка і схуд на 30 кілограмів.

Як зазначив Дінзе, Сенцов проти переведення його у цивільну лікарню Лабитнангі, оскількі «завідувач реанімаційним відділенням агресивно до нього ставиться і, ймовірніше за все, може лише нашкодити йому». Він також проти переведення у лікарню деінде, «оскільки просто не витримає етапування і може померти».

8 серпня сестра Сенцова - Наталя Каплан - повідомила, що стан Сенцова, судячи з його листа, «катастрофічний». За її словами, режисер написав їй, що «кінець близький».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
680
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop