У Human Rights Watch закликали російську владу звільнити Олега Сенцова
У Human Rights Watch закликали російську владу звільнити Олега Сенцова
Про це Рейчел Денбер заявила в коментарі телеканалу «Настоящее время», коментуючи відмову в допуску до Сенцова правозахисників Amnesty International, передає «Радіо Свобода».
«Я думаю, що російська влада не хоче допускати нікого до Олега Сенцова, тому що це нібито через посилені умови, в яких його тримають. Я повинна сказати в першу чергу те, що Олега Сенцова потрібно негайно звільнити, що він не повинен сидіти, що він сидить зараз за політичними мотивами, що суд проти нього був абсурдним, що звинувачення проти нього абсурдні. І це найголовніше. Найголовніше, що Олег Сенцов не повинен бути в тюрмі, що його неправильно і необґрунтовано утримують. Його мають звільнити – це найголовніше», – сказала Денбер.
На її думку, недопуск правозахисників до Сенцова – це частина кампанії тиску на політв'язнів. Також Рейчел Денбер висловила думку, що російська влада, можливо, не хоче показати умови, в яких утримують Сенцова.
Представниця Human Rights Watch вважає, що правозахисники будуть продовжувати намагатися відвідати Сенцова.
Раніше міжнародна правозахисна група Amnesty International заявила, що влада Росії без пояснення причин відмовила в доступі до Олега Сенцова.
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.
Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехії, російські письменники та науковці, ПАРЄ, PEN International, режисери Франції, Посольство США в Україні, Євросоюз, ОБСЄ, Amnesty International, МЗС Канади, МЗС Великобританії, МЗС Литви, Сейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та ін.