20:00
Вівторок, 17 Липня 2018

Суд задовольнив позов ТОВ «Ібіс» проти «Громадського», НСТУ та «Слідство.Інфо» щодо сюжету про нагородну зброю

Шевченківський районний суд задовольнив позов ТОВ «Ібіс» проти ГО «Громадське телебачення», «Національної суспільної телерадіокомпанії України» та журналіста програми «Слідство.Інфо» Володимира Сілякова.
Суд задовольнив позов ТОВ «Ібіс» проти «Громадського», НСТУ та «Слідство.Інфо» щодо сюжету про нагородну зброю
Суд задовольнив позов ТОВ «Ібіс» проти «Громадського», НСТУ та «Слідство.Інфо» щодо сюжету про нагородну зброю

Про це повідомляє «Громадське».

Зазначається, що причиною позову став матеріал «Озброєна благодійність», який вийшов восени 2017 року. У ньому йшлося про передачу зброї ТОВ «Ібіс» державним органам України, яку згодом видавали у якості нагородної. Як вказувалося у сюжеті, за це «Ібіс» нібито отримував від Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії України держзамовлення за спрощеною процедурою і на таких тендерах з 2014 року начебто отримав сотні мільйонів гривень.

Про суть позову не повідомляється, проте зазначається, що «Громадське» буде оскаржувати рішення суду. Про це заявила адвокатка Людмила Панкратова.

«Ми в будь-якому випадку будемо оскаржувати рішення суду до апеляції, бо вважаємо, що все-таки ті висловлювання, які були допущені в сюжеті програми "Слідство.Інфо", мають фактичну основу, і журналіст мав право їх виголошувати», - зазначила вона.

Як повідомляє «Громадське», компанія «Ібіс» займається продажем мисливської та спортивної зброї, а також набоїв до них. За 2014-2015 роки 113 пістолетів, виданих МВС для нагородження, надала саме ця компанія. Про це йшлося у розслідуванні «Слідства.Інфо».

У свідченнях кримінального провадження Генпрокуратури комерційний директор фірми Ромас Грунскіс пояснював, що зброя передавалася Міноборони, СБУ, Службі зовнішньої розвідки та МВС, як допомога на безплатній основі.

На запит «Слідства.Інфо» в МВС відповіли, що «Центр обслуговування підрозділів МВС України» від ТОВ «Ібіс» з 2015-го по жовтень 2017 року отримав благодійну допомогу у вигляді спортивної нарізної вогнепальної зброї іноземного виробництва в кількості 276 одиниць на суму 3 375 167,54 грн.

Водночас, за даними системи ProZorro, «Ібіс» та пов’язані з ним компанії за останні 4 роки отримали майже 200 мільйонів гривень на держзамовленнях від силових відомств, при чому переважна кількість державних закупівель проходила без конкурсу. Зокрема, переважно «Ібіс» та пов’язані з ним фірми продають набої для поліції.

Водночас комерційний директор «Ібіс» заявив, що компанія є чи не єдиним постачальником набоїв в Україні, а отже «така ситуація є природною».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1316
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop