19:00
Понеділок, 16 Липня 2018

У Росії напали на головреда Moloko plus Павла Нікуліна та журналістку Софіко Аріфджанову, того ж дня поліція вилучила тираж видання

У російському Краснодарі 15 липня невідомі напали на головного редактора альманаху Moloko plus Павла Нікуліна і журналістку Софіко Аріфджанову. Того ж дня на презентацію видання, за повідомленнями ЗМІ, із обшуком прийшли поліцейські, які вилучили весь тираж альманаху.
У Росії напали на головреда Moloko plus Павла Нікуліна та журналістку Софіко Аріфджанову, того ж дня поліція вилучила тираж видання
У Росії напали на головреда Moloko plus Павла Нікуліна та журналістку Софіко Аріфджанову, того ж дня поліція вилучила тираж видання

Про це повідомляє «Медуза».

Зазначається, що на журналістів напали на зупинці громадського транспорту. За словами Павла Нікуліна, він помітив, як до них наближаються двоє людей в медичних масках. Він спробував втекти, але його наздогнали, штовхнули до паркану і розпорошили в обличчя газ з балончика, стверджує журналіст. Нікулін і Аріфджанова заявляють, що отримали опік рогівки.

Як повідомляє видання «ЮГА.ру», в той же день, через кілька годин після нападу, поліція влаштувала обшук під час презентації альманаху в культурному центрі «Типография». За словами співробітників правоохоронних органів, до них надійшла заява про те, що на заході нібито будуть пропагувати наркотики і тероризм. Презентацію скасовувати не стали, її провели в коридорі поруч з приміщенням, де працювали поліцейські.

Повідомляється, що під час обшуку весь тираж moloko plus вилучили і відправили на експертизу. Альманах перевірять на «наявність в публікаціях ознак екстремізму». Протягом найближчих днів має бути прийнято рішення про порушення кримінальної справи або відмову в цьому.

Нікулін і Аріфджанова після обшуку поїхали у відділення поліції, де давали свідчення до другої години ночі. У зв'язку з нападом на них невідомих журналісти подали заяву про хуліганство і замах на розбій.

Moloko plus - паперовий альманах про насильство в сучасному світі. Його в 2016 році заснував Павло Нікулін - журналіст, відомий публікаціями у виданнях «Російська планета», The New Times і «Такі справи». На сьогоднішній день вийшли три номери журналу, присвячених тероризму, наркотиків і революції.

Нагадаємо, у 2017 році російський журналіст Павло Нікулін заявляв, що ним зацікавилася ФСБ після інтерв’ю з росіянином, який воює у Сирії.

31 січня 2018 року Нікулін був допитаний в ФСБ в зв'язку зі статтею «З Калуги з джихадом», опублікованій в журналі The New Times. Журналіст взяв інтерв'ю з мешканцем Калузької області, який примкнув до бойовиків в Сирії. У квартирі Нікуліна було проведено багатогодинний обшук в рамках справи про «навчання з метою здійснення терористичної діяльності» (стаття 205.3 КК РФ). У Нікуліна вилучили комп'ютерну техніку, а також журнали і футболки з символікою moloko plus. Він проходив у справі свідком, The New Times був оштрафований на 100 тисяч рублів.

Фото: yuga.ru

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
474
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop