Ув'язнених у Росії Сущенка та Сенцова нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених

Ув'язнених у Росії Сущенка та Сенцова нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених

12 Липня 2018
1700

Ув'язнених у Росії Сущенка та Сенцова нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених

1700
Режисера Олега Сенцова та журналіста Романа Сущенка, незаконно засуджених та утримуваних у Росії, нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених та прийняли до лав Лицарів Ордена нескорених.
Ув'язнених у Росії Сущенка та Сенцова нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених
Ув'язнених у Росії Сущенка та Сенцова нагородили громадською відзнакою Ордену нескорених

Церемонія нагородження відбулася 12 липня, повідомляє «Укрінформ».

Замість Романа Сущенка нагороду отримала його донька Юлія, а за Сенцова - його товариш, актор із Криму Євген Черников.

«Орден нескорених - об'єднання небайдужих, патріотично налаштованих громадян, які не змирилися з існуючим станом справ, не втратили надію змінити життя в державі на краще та мають бажання, сили і можливість особисто робити конкретні справи, спрямовані на розбудову незалежної, економічно розвинутої, європейсько спрямованої України та донесення до широких верств України та світу інформації про досягнення громадян держави», - пояснив місію нагороди директор ВТО «Орден» Олександр Сопов.

Він зазначив, що ініціатором нагородження найвищою громадською відзнакою України може стати будь-який громадянин держави, головне, «щоб кандидат був гідний цього звання». За словами Сопова, подання на нагородження, які не містять опису конкретних досягнень номінанта та складаються із загальних фраз або викликають зауваження членів Ради Ордену, не розглядаються. Остаточне рішення про нагородження людини, яка представлена до відзначення, ухвалює голова Ради Ордена.

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії. Керівництво російської колонії у Лабитнангі пригрозило Сенцову примусовим годуванням. За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, український режисер голодуватиме до кінця.

Підтримку Сенцова та вимоги його звільнення висловили громадські діячі Чехіїросійські письменники та науковціПАРЄPEN Internationalрежисери Франції, Посольство США в УкраїніЄвросоюзОБСЄAmnesty InternationalМЗС КанадиМЗС ВеликобританіїМЗС ЛитвиСейм Польщі, посли «Великої сімки», чеські сенатори та ін.

Активісти в Україні й усьому світі продовжують вимагати від Росії і президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції відбуваються в різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Як повідомляв «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув із приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі. 27 березня у Московському міському суді почалися попередні слухання у справі Романа Сущенка. Журналіст провину не визнав у повному обсязі.

4 червня 2018-го Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму. МЗС України висловило протест Росії у зв'язку з незаконним вироком Романові Сущенку і вимагає його звільнення. Громадський захисник журналіста Марк Фейгін заявив, що вирок Сущенку може оскаржуватись півроку.

5 червня Марк Фейгін подав скаргу на рішення Московського міського суду щодо вироку Сущенку.

26 червня Московський міський суд відмовив українському омбудсмену в отриманні дозволу на відвідування в СІЗО засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенка.

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1700
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду