Слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ – Луценко

Слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ – Луценко

1 Червня 2018
2398

Слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ – Луценко

2398
Це підтвердили учасники закритої зустрічі в СБУ, - журналісти Матвій Ганапольский та Євген Кисельов.
Слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ – Луценко
Слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ – Луценко

У списку майбутніх жертв організатора замаху на Аркадія Бабченка, який отримали спецслужби, було, начебто,  47 прізвищ. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«У результаті цієї оперативної комбінації слідство отримало список з 47(!) осіб, які могли бути наступними жертвами терористів. Переважно це відомі українські та екс-російські журналісти. Сьогодні вони повідомлені про небезпеку та організовується їхній захист», - написав він.

За словами Луценка, організатор «убивства» Бабченка запропонував виконавцю вбити ще двох осіб.

«Після замовлення «вбивства» Бабченка організатор Г. запропонував виконавцю Ц. (який діяв у співпраці з СБУ) вбити ще 2 осіб. При цьому він сказав, що є список понад 30 осіб, яких хочуть знищити російські спецслужби», - зазначив генпрокурор.

Він додав, що затримання організатора до «вбивства» журналіста не попередило б загрозу всім потенційним жертвам, а імітація вбивства давала можливість отримати додаткову інформацію про список і про замовника.

За його даними, таку імітацію передбачено ст. 271 КПК, її використовували понад 30 разів протягом останніх 2,5 років.

«Слідство також отримало важливі докази зв‘язків Г. з російськими спецслужбами, про що ми проінформуємо пізніше», - зазначив генпрокурор.

Як повідомляє Прямий канал, у списку були ведучі Матвій Ганапольський та Євген Кисельов, а також усі журналісти, яких сьогодні, 1 червня, запросили до СБУ. Ведучі повідомили, що на зустрічі підписали документ про нерозголошення.

«Нам його (список, - ред.) показали здалеку. Природно, нам близько його не показували, і правильно зробили. Тому що неприємно там виявити себе або когось із своїх друзів. Там всього 47 чоловік. Ось власне те, що ми маємо право сказати», - зазначив Ганапольський.

Зазначимо, що слова Ганапольського, якого цитує Прямий канал, повністю співпадають з дописом журналіста «Української правди» Олексія Братущака у Facebook.

«На зустрічі журналістам продемонстрували матеріали, які є у розпорядженні слідства. Висновок присутніх журналістів: це серйозна історія, метою якої було вбити Бабченка, і це вдалося попередити, спецслужбою пророблена величезна робота. Також журналісти зробили висновок, що лінія захисту затриманого Германа, ніби він співробітник правоохоронних органів, не відповідає дійсності», - сказано в дописі.

У коментарях до допису через відсутність посилань на конкретних журналістів і висловлювання думки «одразу всіх» з’явилися припущення, що акаунт журналіста був зламаний. Сам Братущак у коментарі зазначив, що він «на зустрічі не був, матеріалів слідства не бачив».

Водночас «ДМ» з власних джерел має інформацію, що на зустріч запросили тих, хто начебто був в цьому списку, що всім їм дійсно запропонували охорону та всі вони дали підписку про нерозголошення.

Як відомо з ефіру Прямого каналу, власних джерел «ДМ» та повідомлень у соцмережах та на інформаційних сайтах, на закритій зустрічі, окрім Ганапольського та Кисельова, були присутні: Юлія Мостова, Павло Казарін, Юрій Макаров, Осман Пашаєв, Айдер Муждабаєв, Сергій Грішин, Олексій Мустафін, Соня Кошкіна, Тетяна Даниленко, Сергій Іванов та Віталій Портніков. Більшість з тих, хто начебто був у списку та був присутнім на зустрічі, так чи інакше або пов’язані з Росією особисто, або займаються російською тематикою як журналісти.

Нагадаємо, 29 травня увечері стало відомо, що в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. Повідомлялося, що від отриманих поранень він помер у машині швидкої допомоги.

30 травня на брифінгу голови Служби безпеки України Василя Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий, а його нібито вбивство насправді було спецоперацією.

Президент України Петро Порошенко доручив надати родині журналіста Аркадія Бабченка цілодобову охорону. Президент заявив, що знав про спецоперацію СБУ.

Як стало відомо, підозрюваного в організації вбивства Бабченка захищає фірма адвоката Єфремова та Крисіна.

У четвер, 31 травня, ввечері журналіст розповів колегам на брифінгу, чому погодився брати участь у спецоперації СБУ з інсценування його вбивства.

Журналіст Аркадій Бабченко позитивно відреагував на пропозицію Президента України Петра Порошенка про допомогу в оформленні українського громадянства.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що усім 30-ти особам, які були у списку організатора убивства журналіста Аркадія Бабченка, нададуть охорону.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2398
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду