Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ мало коштувати від 300 тис. до 3 мільйонів - Луценко

Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ мало коштувати від 300 тис. до 3 мільйонів - Луценко

2 Червня 2018
2221

Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ мало коштувати від 300 тис. до 3 мільйонів - Луценко

2221
При цьому генпрокурор відмовився коментувати, чи є в списку політики чи люди, від яких «залежить прийняття рішень у країні».
Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ мало коштувати від 300 тис. до 3 мільйонів - Луценко
Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ мало коштувати від 300 тис. до 3 мільйонів - Луценко

Усунення осіб із «чорного» списку спецслужб РФ, який отримали спецслужби України в ході спецоперації із «вбивством» журналіста Аркадія Бабченка, мало коштувати від 300 тис. до 3 мійльйонів. Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в ефірі «Радіо НВ», не уточнюючи грошові одиниці виміру.

«Обговорюючи, хто є в списку, організатор і третя особа говорили, а яка ж сума за це все. "Тут і мільйона малувато. За деяких, - каже, - я би взяв і 3 мільйона. А за декого в середньому 300 тисяч"», - повідомив він.

Луценко зазначив, що правоохоронці отримали інформацію про списки від оточення підозрюваного в організації замаху.

«Ми не отримали інформації від організатора, але отримали завдяки спецоперації можливість нової інформації від його оточення. І вчора ввечері (31 травня - ред.) між 9 і 10 годиною вечора я отримав інформацію – у нас в руках є список. У нас є список із 47 осіб, які організатор надав третій особі, і в результаті спецоперації ми змогли його ідентифікувати і вилучити», - розповів він.

«Більшість із цих осіб журналісти, але не тільки вони. Мене там немає», - наголосив Луценко, відповідаючи на питання, хто є «чорному» списку і чи є там він сам.

При цьому генпрокурор відмовився коментувати, чи є в списку політики чи люди, від яких «залежить прийняття рішень у країні».

«Після ночі після імітованого вбивства організатор передзвонив виконавцю і сказав, що він терміново відлітає за кордон, гроші йому колись передадуть. Стало зрозуміло, що ланцюжок може бути перерваний, тому Служба безпеки абсолютно правильно затримала Германа на вулиці», - додав генпрокурор.

Також Луценко повідомив подробиці того, кого організатор планував «усунути» після Бабченка.

«Було названо прізвище одного з проукраїнських активістів Одеси. Не на букву С. А на наступній зустрічі було названо ще одне прізвище – колишнього офіцера спецслужб РФ. І ніби випадково було сказано: взагалі існує список близько 30 осіб», - сказав він.

Крім того, генпрокурор прокоментував, які докази будуть представлені в суді проти підозрюваного в організації замаху.

«Ми пред’явимо записи розмов з організатором, який замовляє вбивство Бабченка, замовляє інших ще двох осіб, говорить про список понад 30-ти, ми пред’явимо передачу коштів, ми пред’явимо розмови про те, чому тих чи інших і для кого це потрібно знищувати, ми покажемо багато ще іншої інформації, яку я зараз не можу оголосити в інтересах слідства», - зазначив він.

Щодо співпраці Бориса Германа, підозрюваного в організації замаху на вбивство Аркадія Бабченка, із українською контррозвідкою, Луценко зазначив, що підозрюваний намагається «довести ситуацію до абсурду».

«Не був він ніяким співробітником, це очевидно, звичайно, ми це перевірили ще до того, як відбулося вчорашнє засідання. Два місяці відбувався контроль за його словами і діями, ми знаємо про нього все», - зазначив генпрокурор.

Також він розповів про поведінку Бориса Германа після затримання, коли той залишався спокійним, поки думав, що його затримали через торгівлю зброєю, а потім дізнався, що Бабченко живий.

«Тут пан Герман біліє і каже: "Мені кінець"», - розповів Луценко.

Раніше Юрій Луценко заявив, що слідство отримало список із 47 осіб, яких хотіли знищити спецслужби РФ.

Прямий канал повідомив, що у списку були ведучі Матвій Ганапольський та Євген Кисельов, а також усі журналісти, яких 1 червня запросили на закриту зустріч до СБУ.

За власною інформацією «ДМ», на зустріч дійсно запросили тих, хто начебто був у «чорному» списку, всім їм запропонували охорону та всі вони дали підписку про нерозголошення.

Як відомо з ефіру Прямого каналу, власних джерел «ДМ» та повідомлень у соцмережах та на інформаційних сайтах, на закритій зустрічі, окрім Ганапольського та Кисельова, були присутні Юлія Мостова, Павло Казарін, Юрій Макаров, Осман Пашаєв, Айдер Муждабаєв, Соня Кошкіна, Тетяна Даніленко, Сергій Іванов та Віталій Портніков. Більшість з тих, хто начебто був у списку та був присутнім на зустрічі, так чи інакше або пов’язані з Росією особисто, або займаються російською тематикою як журналісти.

Нагадаємо, 29 травня увечері стало відомо, що в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. Повідомлялося, що від отриманих поранень він помер у машині швидкої допомоги.

30 травня на брифінгу голови Служби безпеки України Василя Грицака стало відомо, що Аркадій Бабченко живий, а його нібито вбивство насправді було спецоперацією.

Президент України Петро Порошенко доручив надати родині журналіста Аркадія Бабченка цілодобову охорону. Президент заявив, що знав про спецоперацію СБУ.

У четвер, 31 травня, ввечері журналіст розповів колегам на брифінгу, чому погодився брати участь у спецоперації СБУ з інсценування його вбивства.

Журналіст Аркадій Бабченко позитивно відреагував на пропозицію Президента України Петра Порошенка про допомогу в оформленні українського громадянства.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що усім 30-ти особам, які були у списку організатора убивства журналіста Аркадія Бабченка, нададуть охорону.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2221
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду