В ОБСЄ стурбовані умовним вироком у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія

В ОБСЄ стурбовані умовним вироком у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія

24 Грудня 2017
1830

В ОБСЄ стурбовані умовним вироком у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія

1830
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив серйозну стурбованість умовним вироком у справі одному з обвинувачених Юрію Крисіну у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році.
В ОБСЄ стурбовані умовним вироком у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія
В ОБСЄ стурбовані умовним вироком у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія

Про це йдеться у його заяві, опублікованій на сайті ОБСЄ 23 грудня, передає «Українська правда».

«Більш ніж три роки після вбивства В’ячеслава Веремія винні в цій жахливій справі досі не повністю притягнуті до відповідальності. Хоча я вітаю засудження одного з головних нападників і організаторів нападу, я серйозно стурбований таким звинуваченням і вироком, що звузив простір справедливості по відношенню до сім’ї журналіста», – наголосив Арлем Дезір.

Представник ОБСЄ також закликав владу в Україні до ефективного розслідування всіх випадків загибелі журналістів.

«Я закликаю владу повною мірою і ефективно розслідувати всі випадки смертей журналістів в Україні і мобілізувати всі зусилля для припинення безкарності щодо таких злочинів», – додав він.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Генеральна прокуратура наполягала на шести роках позбавлення волі для Юрія Крисіна, який бив журналіста. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

Прокуратура оскаржуватиме рішення Шевченківського суду Києва, який визнав Юрія Крисіна, обвинувачуваного у справі про напад на журналіста В’ячеслава Веремія, винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вимагає Президента України Петра Порошенка, генерального прокурора, міністра внутрішніх справа відреагувати на рішення суду про умовний термін ув’язнення для Юрія Крисіна, який засуджений у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у під час Євромайдану 2014 році.

Як повідомляв «Детектор медіа», колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія.

16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті журналіста та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту. 

5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що  після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.

16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав  запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна. У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.

6 жовтня Шевченківський райсуд столиці заслухав одного з ключових свідків у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Засідання відбулося у закритому режимі. Жінка, яка стала очевидцем вбивства, зняла на відео напад на постраждалого та надавала йому першу допомогу після поранення. За словами адвоката матері В’ячеслава Веремія Вікторії Дейнеки, свідок упізнала одного з обвинувачених у цій справі Юрія Крисіна.

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. Вбивці журналіста досі не встановлені й не покарані.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1830
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду