Справу про вбивство В’ячеслава Веремія свідомо розвалюють – адвокатка родини журналіста

Справу про вбивство В’ячеслава Веремія свідомо розвалюють – адвокатка родини журналіста

13 Квітня 2017
1886

Справу про вбивство В’ячеслава Веремія свідомо розвалюють – адвокатка родини журналіста

1886
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) засудила рішення судді Солом'янського райсуду Києва Олени Курової, згідно з яким з Юрія Крисіна, підозрюваного у причетності до вбивства журналіста Вʼячеслава Веремія, знято запобіжний захід – електронний браслет. За словами адвокатки родини журналіста Вікторії Дейнеки, справу В’ячеслава Веремія «свідомо розвалюють».
Справу про вбивство В’ячеслава Веремія свідомо розвалюють – адвокатка родини журналіста
Справу про вбивство В’ячеслава Веремія свідомо розвалюють – адвокатка родини журналіста

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НСЖУ.

Нагадаємо, про зняття з Юрія Крисіна запобіжного заходу повідомила правозахисниця організації «Медійна ініціатива за права людини» Марія Томак.

«Тепер підозрюваний в епізоді щодо вбивства Веремія, а також у стрілянині на АЗС у Києві, – вільна людина. Черговий кульбіт, який дозволяє Крисіну уникнути СІЗО і будь-якого запобіжного заходу в принципі, відбувається завдяки судді Солом'янського райсуду Києва Олені Куровій», – написала Марія Томак у своєму Facebook.

У коментарі НСЖУ Вікторія Дейнека, адвокатка родини В’ячеслава Веремія, нагадала, що запобіжний захід у Юрія Крисіна був по іншій справі – стрілянині на АЗС у Києві. Поки триває розгляд справи про вбивство журналіста, Юрій Крисін був звинувачений ще у двох злочинах: спершу у нього знайшли гранату, а потім стався інцидент на заправці. 

«Справу по АЗС розглядав Солом ʼянський районний суд. Спершу Крисіну був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, потім домашній арешт. Прокуратура закінчила розгляд справи і передала її в суд. Засідання було призначене на 6 квітня. Але суддя його відклала, бо не зʼявився потерпілий. Хоча це не є підставою для перенесення засідання. Саме на цьому засіданні суддя і мала продовжити запобіжний захід, але вона цього не зробила. Також – не направила лист у поліцію про те, що запобіжний захід має бути продовжений. Тобто, з усього зрозуміло, що це зроблено спеціально», – зазначає адвокатка.

Вона нагадує, що у справі вбивства журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну також було кілька разів змінено запобіжний захід від тримання під вартою до особистого зобов’язання. За її словами, оскільки за цей період Крисін вчинив інші злочини, то «особисте зобовʼязання» не є для нього стримуючим фактором.

«За два з половиною роки, відколи триває справа щодо вбивства Вʼячеслава Веремія, я впевнилася у тому, що Юрій Крисін має покровителів, адже спостерігаємо, як свідомо розвалюється справа. У когось є зацікавленість у тому, аби він не поніс покарання. Наші суди інколи просто дивують», – каже Вікторія Дейнека.

Своє обурення діями правоохоронної системи щодо надто лояльного відношення до підозрюваного висловлює Національна спілка журналістів України.

«На жаль, останнім часом ми бачимо не те, як правоохоронна система розслідує злочини проти журналістів, а те, як вона свідомо розвалює ці справи, – зазначає перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – Прокурори і судді ніби дають сигнал, що журналістів можна бити і за це нічого не буде! Звісно, НСЖУ засуджує те, що Юрія Крисіна випустили на волю. Ми закликаємо Генпрокурора, керівництво держави втрутитися в ситуацію і не дати цій справі стати ще одним прикладом безкарності в Україні».

Наступне засідання Солом'янського райсуду, на якому може бути розглянуте питання щодо продовження запобіжного заходу для Крисіна, відбудеться 28 квітня.

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. Вбивці журналіста досі не встановлені й не покарані.

Колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на В'ячеслава Веремія. 16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту. 

Пізніше стало відомо, що у  вбивстві журналіста підозрюється Джалал Алієв на прізвисько «Діма Дагестанець».

12 жовтня 2015 року Голосіївський райсуд Києва заарештував на два місяці Юрія Крисіна, але в іншій справі - перестрілці біля метро «Житомирська». Він був затриманий за підозрою у вимаганні данини з підприємців на автостанціях біля станції метро «Житомирська», на Центральному вокзалі і автовокзалі. В ході обшуку в його BMW виявили гранати, які експертиза визнала бойовими. Незважаючи на це, Юрій Крисін знову опинився на волі.

5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія, в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що  після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.

16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна.

Юрію Крисіну, відомому в кримінальних колах під прізвиськом «Шафа», інкримінували хуліганство, вчинене групою осіб. Суд за клопотанням адвоката підсудного пройшов в закритому режимі.

У листопаді 2016 року Печерський райсуд Києва залишив Юрія Крисіна під вартою.

У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.

На фото - Юрій Крисін

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1886
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду