3 січня суд розгляне зміну запобіжного заходу ще одному фігуранту у справі про вбивство В’ячеслава Веремія

3 січня суд розгляне зміну запобіжного заходу ще одному фігуранту у справі про вбивство В’ячеслава Веремія

30 Грудня 2017
1735
30 Грудня 2017
17:05

3 січня суд розгляне зміну запобіжного заходу ще одному фігуранту у справі про вбивство В’ячеслава Веремія

1735
Апеляційний суд Києва переніс на 3 січня розгляд зміни запобіжного заходу одному з фігурантів справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Павлу Бялаю.
3 січня суд розгляне зміну запобіжного заходу ще одному фігуранту у справі про вбивство В’ячеслава Веремія
3 січня суд розгляне зміну запобіжного заходу ще одному фігуранту у справі про вбивство В’ячеслава Веремія

Про це повідомляє видання «Гордон».

Прокурор відділу процесуального керівництва департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Володимир Приходько, який представляє в суді сторону обвинувачення, пояснив, що засідання суду перенесене через те, що в канцелярію Апеляційного суду вчасно не надійшли матеріали справи.

«Ми зробили всі заходи, щоб обвинуваченого доправили в суд, написали відповідний запит в ізолятор тимчасового тримання і конвойну службу. Я особисто з ранку готувався до засідання. Але нашому слідчому зателефонувала адвокат обвинуваченого і повідомила, що матеріали не надійшли, суду не буде. Я не звик вірити на слово адвокату, звернувся в канцелярію Печерського суду, щоб дізнатися, правда чи ні. Вони підтвердили, що матеріали не надійшли. Потім ми дізналися, що ізолятор і конвойна служба про це вже знали і за власною ініціативою не доправили обвинуваченого до суду», – пояснив прокурор Приходько.

За словами прокурора, головною причиною недоправлення в суд підозрюваного стали зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК).

«Згідно з останніми змінами до КПК, суди повинні розглядати всі клопотання як фіксацію. Тобто тепер кожен папірець, який ми надсилаємо, вони повинні фіксувати під запис, проводити засідання. Це час. Слідчі о 4.00–4.30 займають чергу в суді, щоб внести матеріали. Це колосальне навантаження і на слідчих, і на суд. Люди буквально живуть на роботі. Суди просто фізично не встигають усі матеріали сформувати і подати апеляцію», – зазначив Приходько.

Наступне засідання Апеляційного суду у справі Бялая відбудеться 3 січня 2018 року о 13.00.

Олена Шаповал, адвокатка Павла Бялая, також заявила, що Печерський суд не подав в Апеляційний суд матеріалів справи, зокрема клопотання про зміну запобіжного заходу її підзахисного з утримання під вартою на домашній арешт.

«Засідання було відкладено у зв'язку з тим, що з Печерського районного суду не було доправлено матеріалів клопотання, на основі яких моєму підзахисному продовжили термін перебування під вартою. Чому не доправили мого підзахисного? Я не можу цього прокоментувати, оскільки і я, і мій підзахисний зверталися і до слідчого, і до Апеляційного суду, щоб було забезпечено явку на сьогоднішнє судове засідання», – сказала Шаповал.

Водночас адвокатка спростувала твердження, що захист обвинуваченого намагається затягнути судовий процес у справі про вбивство В’ячеслава Веремія.

«Затягуємо? Ви дуже сильно помиляєтеся, бо на всі засідання Апеляційного суду я приходжу. У матеріалах справи є заява мого підзахисного, що він хоче брати участь в Апеляційному суді. Я спростовую доводи, ніби я затягую процес. Я зацікавлена в тому, щоб Апеляційний суд швидше ухвалив рішення», – підкреслила Шаповал.

Раніше колегія суддів Апеляційного суду Києва залишила у силі рішення суду першої інстанції стосовно Павла Бялая, який підозрюється у причетності до вбивства журналіста Вячеслава Веремія – попри клопотання його захисника щодо скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Окрім Павла Бялая, у справі про вбивство журналіста Вячеслава Веремія проходив також Юрій Крисін.

Нагадаємо, Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Генеральна прокуратура наполягала на шести роках позбавлення волі для Юрія Крисіна, який бив журналіста. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

Прокуратура оскаржуватиме рішення Шевченківського суду Києва, який визнав Юрія Крисіна, обвинувачуваного у справі про напад на журналіста В’ячеслава Веремія, винним і призначив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Як повідомляв «Детектор медіа», колишній спортсмен, уродженець Донбасу Юрій Крисін є одним з підозрюваних у нападі на журналіста В'ячеслава Веремія.

16 жовтня 2014 року підозрюваного у побитті журналіста та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту. 

5 травня 2016 року Юрій Крисін, незважаючи на перебування під слідством у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в складі організованої злочинної групи скоїв розбійний напад на автозаправку. На відеозаписі з камер спостереження видно, що  після побиття одного з охоронців він вистрелив йому в ногу з травматичного зброї.

16 серпня 2016 року Печерський районний суд Києва обрав  запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб для Юрія Крисіна. У грудні 2016 року стало відомо, що у Києві Апеляційний суд втретє звільнив з-під варти Юрія Крисіна.

6 жовтня Шевченківський райсуд столиці заслухав одного з ключових свідків у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Засідання відбулося у закритому режимі. Жінка, яка стала очевидцем вбивства, зняла на відео напад на постраждалого та надавала йому першу допомогу після поранення. За словами адвоката матері В’ячеслава Веремія Вікторії Дейнеки, свідок упізнала одного з обвинувачених у цій справі Юрія Крисіна.

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. Вбивці журналіста досі не встановлені й не покарані.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1735
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду