14:25
Вівторок, 15 Серпня 2017

МФЖ, ЄФЖ та КЗЖ заступилися за Томіленка та «Страну.ua»

881
Міжнародна і Європейська федерації журналістів (МФЖ, ЄФЖ) та міжнародна організація зі штаб-квартирою в США Комітет захисту журналістів (КЗЖ) оприлюднили заяви, у яких виступили на захист голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка від критики народного депутата Дмитра Тимчука, а також на підтримку інтернет-видання «Страна.ua»
МФЖ, ЄФЖ та КЗЖ заступилися за Томіленка та «Страну.ua»
МФЖ, ЄФЖ та КЗЖ заступилися за Томіленка та «Страну.ua»

У своїх заявах МФЖ та ЄФЖ висловили обурення звинуваченнями Сергія Томіленка з боку народного депутата від «Народного фронту», координатора проекту «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука в нібито підтримці НСЖУ «антиукраїнських ЗМІ» (такою була реакція пана Тимчука на захист паном Томіленком інтернет-видання «Страна.ua»).

Водночас КЗЖ у своїй заяві засудив «переслідування журналістів в Україні», до яких зарахував обшуки в «Стране.ua» та критику Дмитром Тимчуком Сергія Томіленка за його коментарі щодо обшуків. Хоча ситуація з обшуками в «Стране.ua», як писав «Детектор медіа», неоднозначно оцінюється українськими журналістськими організаціями та медійними експертами.

«МФЖ засуджує спроби Тимчука здійснювати політичний тиск на НСЖУ та її керівництво, які захищають свободу слова та її членів, як і належить будь-якій добрій спілці», – заявив генеральний секретар МФЖ Ентоні Белланжер.Координатор програми КЗЖ у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова вважає, що «українська влада має припинити своє переслідування щодо "Страни", зняти всі звинувачення проти Ігоря Гужви та припинити сприяти ворожнечі у медіа щодо преси»«Політики створюють токсичну атмосферу для ЗМІ, розділяючи українських журналістів на патріотичних та непатріотичних, коли натомість вони повинні заохочувати широкий спектр точок зору для інформування громадськості», – заявила пані Огнянова.

«Детектору медіа» очільник НСЖУ Сергій Томіленко уточнив, що заява МФЖ є реакцією на його звернення: «Я їх поінформував і просив про публічну підтримку, бо ми є членом МФЖ».

Нагадаємо, Сергій Томіленко, після обшуків у редакції «Страна.ua» та домівках журналістів, вступився за видання. Дмитра Тимчука обурила така діяльність очільника НСЖУ і 9 серпня він заявив про свій вихід зі Спілки журналістів, членом якої був 17 років. На думку депутата, «нинішнє керівництво НСЖУ в особі С. Томіленка, беручи на себе відповідальність мовити від імені всіх членів НСЖУ, по суті посилено практикує подвійні стандарти, граючи проти інформаційної безпеки України».

З критикою на адресу очільника НСЖУ також виступили Олег Ляшко з «Радикальної партії» та Ірина Геращенко – перша заступниця голови Верховної Ради, уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях.

10 серпня пан Томіленко опублікував у Facebook пост, у якому закликав депутатів утриматися від повчань журналістів. За словами пана Томіленка, НСЖУ не ділить журналістів на сорти і не закликає до переслідування за погляди, «бо журналістові мати право на власну точку зору – це не порушення закону».

~insertother~

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
881
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду