Суд над журналістом Семеною відклали до 5 червня

Суд над журналістом Семеною відклали до 5 червня

23 Травня 2017
1063

Суд над журналістом Семеною відклали до 5 червня

1063
У Криму Залізничний районний суд Сімферополя відклав до 5 червня судове засідання у справі журналіста, автора «Радіо Свободи» Миколи Семени.
Суд над журналістом Семеною відклали до 5 червня
Суд над журналістом Семеною відклали до 5 червня

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

22 травня суддя ухвалила таке рішення у зв'язку з тим, що зачитувані матеріали справи – особисте листування журналіста – були українською мовою, яку не повністю розуміє російський захисник Семени Олександр Попков. Тому процес продовжиться, коли повернеться інший адвокат журналіста – Еміль Курбедінов.

Повідомляється, що на засіданні встигли зачитати кілька листів із листування пана Семени з керівником проекту «Крим.Реалії» Володимиром Притулою, а також лист директора української служби «Радіо Свобода» Мар'яни Драч.

Наступне засідання призначене на 14:00.

Нагадаємо, 10 травня суд допитав двох свідків і перейшов до вивчення матеріалів справи.

В квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.  

20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільненняКриму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов повідомив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

18 квітня відбулося чергове засідання у кримінальній справі Семени. На допит з'явився лише один свідок – Юлія Кожем'якіна, яка розповіла, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин цього огляду публікації.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1063
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду