Понятий у справі Семени не знав, що підписував - Курбедінов

Понятий у справі Семени не знав, що підписував - Курбедінов

18 Квітня 2017
1191

Понятий у справі Семени не знав, що підписував - Курбедінов

1191
Еміль Курбедінов, адвокат кримського журналіста Миколи Семени, вважає, що понятий із боку звинувачення не знав, що підписував під час оперативно-розшукових заходів у «справі Семени».
Понятий у справі Семени не знав, що підписував - Курбедінов
Понятий у справі Семени не знав, що підписував - Курбедінов

Про це Еміль Курбедінов повідомив у коментарі «Радіо Свобода», передає видання «Крим.Реалії».

«Нам стало ясно, що цей свідок «черговий» понятий ФСБ. Що він не раз був присутній на різних заходах. Цей понятий не зовсім розуміє те, що він підписав: назва файлів, розширення, технічні поняття. Коли ми запитували: «Ви знаєте, що це технічне поняття означає?» – він сказав, що не знає. Тоді постало питання, як він узагалі підписував свої показання, свій допит», – зазначив адвокат.

Еміль Курбедінов додав, що в майбутньому отримані свідчення понятого використовуватимуться.

Нагадаємо, 18 квітня у підконтрольному Кремлю Залізничному суді Сімферополя (АР Крим) відбулося чергове засідання у кримінальній справі кримського журналіста Миколи Семени, якого звинувачувають у начебто «сепаратизмі» у його статтях. Суд відхилив прохання захисту про повторний допит співробітника ФСБ.

На допит у суді з’явився лише один свідок – Юлія Кожем’якіна, яка засвідчила, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин огляду публікації. Двоє свідків не з’явився на засідання, в тому числі журналіст Сергій Мєшков з невстановлених причин.

Раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ України знову вимагає від Росії припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільнійзаяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необґрунтованих звинувачень проти Семени».

Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільненняКриму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката Миколи Семени  Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвокат був заарештований на 10 діб. Згодом його відпустили. Курбедінов продовжує захищати журналіста.

На фото - Еміль Курбедінов

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1191
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду