Семена переконаний, що міжнародна підтримка допоможе йому в суді

Семена переконаний, що міжнародна підтримка допоможе йому в суді

3 Травня 2017
1241

Семена переконаний, що міжнародна підтримка допоможе йому в суді

1241
Кримський журналіст Микола Семена, проти якого порушено кримінальну справу, відчуває підтримку з боку колег та світової спільноти, і сподівається, що це допоможе йому в суді
Семена переконаний, що міжнародна підтримка допоможе йому в суді
Семена переконаний, що міжнародна підтримка допоможе йому в суді

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

«Думку щодо судового процесу вже висловили міжнародна організація журналістів, європейська асоціація журналістів, відділ преси ОБСЄ. На підтримку мене і Сущенка виступив Верховний суд України, Міністерство закордонних справ України... Вивчили справу і заявили, що така публікація цілком правомірною є і ніяк не злочином. 27 міжнародних правозахисних організацій, які виступили із заявою з цього приводу. Я думаю, що ці документи суд врахує при розгляді цієї справи. І в тому або іншому вигляді норми міжнародного права мають превалювати», – сказав Микола Семена.

Кримський журналіст додав, що «відчуває велику підтримку», хоча і є труднощі з отриманням листів через особливості роботи кримської пошти.

«І міжнародний ПЕН-клуб, американський і український ПЕН-клуби відсилали листи на мою адресу, але вони так і не дійшли. З іншого боку, в інтернеті я відчуваю велику підтримку правозахисників, своїх колег, Спілки журналістів України та інших творчих організацій, які знайомі з цією справою. Вони надають мені підтримку і висловлюють точку зору про те, що це цілком правомірна публікація, яка не є ніяким злочином», – зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні, 3 травня, у Криму перенесли суд у кримінальній справі стосовно кримського журналіста Миколи Семени через неявку свідків. Суд постановив забезпечити примусовий привід обох свідків на 14.00 10 травня.

У квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.  18 квітня відбулося чергове засідання у кримінальній справі Семени. На допит з'явився лише один свідок – Юлія Кожем'якіна, яка розповіла, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин цього огляду публікації.

3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси. НСЖУ  у цей день закликав колег добиватися волі для журналістів Семени і Сущенка. Міністерство інформаційної політики України у цей день також закликає суспільство звернути увагу на справи кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка та журналіста «Радіо Свободи» Миколи Семени.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1241
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду