10:02
Субота, 12 Листопада 2016

Адвокат вважає, що головним союзником України у боротьбі за звільнення Сущенка є Франція

Марк Фейгін, адвокат затриманого у Росії кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка, вважає, що зараз, аби домагатися звільнення журналіста, необхідно апелювати до Франції, при МЗС якої був акредитований його підзахисний.
Адвокат вважає, що головним союзником України у боротьбі за звільнення Сущенка є Франція
Адвокат вважає, що головним союзником України у боротьбі за звільнення Сущенка є Франція

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Говоритимемо прямо. На сьогодні у боротьбі за звільнення Сущенка головний наш союзник - Париж. І не лише тому, що Роман був там акредитований. Справа ще і в тому, що в США період між виборами і інавгурацією традиційно характеризується деякою невизначеністю», -  заявив Марк Фейгін.

Він також нагадав, що 23 квітня 2017 року відбудуться президентські вибори у Франції. «Поки що апеляція до Франції в нашій справі – найбільш вірний вектор. Але до дня президентських виборів (якщо справа Сущенка затягнеться до того часу) у французькій політиці, звичайно, також наростатиме деяка невизначеність. З іншого боку ми повинні постаратися, щоб тема Сущенка стала однією із складових частин у ході виборчої кампанії у Франції», - сказав адвокат.

Адвокат також планує залучити до переговорів у Парижі дружину Романа Сущенка і сподівається на допомогу української діаспори.

«У зустрічах і переговорах у Парижі братиме участь дружина мого підзахисного Анжеліка Сущенко. Також я знаю, що у Франції є дуже згуртована й активна українська діаспора. Сподіваюся на контакт і співпрацю з нею», - сказав Марк Фейгін.

Адвокат нагадав,  що справа  Романа Сущенка знаходиться на постійному контролі в МЗС Франції.

«Я вже давно звернувся до французького МЗС з проханням узяти на контроль арешт офіційно акредитованого в Парижі журналіста Сущенка. За моєю інформацією, цей запит було передано главі зовнішньополітичного відомства Жан-Марку Еро. Більше того, начебто, ця ситуація безпосередньо обговорювалася на переговорах з Лавровим (міністр закордонних справ Росії. – Ред.) 6 жовтня в Москві», - сказав Марк Фейгін.

Читайте також

На його думку, «справа Сущенка» є секторальним питанням у російсько-французьких взаємовідносинах, а також на переговорах у нормандському форматі. «Роман Сущенко не чужий для французької дипломатії. Вона не може від нього дистанціюватися, оскільки професійний журналіст-міжнародник з акредитацією МЗС - це важливий елемент міждержавних відносин. У світі взагалі і в Європі особливо до цього ставляться дуже серйозно», - резюмував адвокат.

Раніше Марк Фейгін повідомив, що 29 листопада – 3 грудня буде в Парижі з діловою поїздкою у справі свого підзахисного. Перед цим він відвідаєпосольство Франції в Москві (Росія), де обговорить деталі ділової поїздки до Парижа.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці.

Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

Марк Фейгін звертатиметься зі скаргою до Європейського суду. Адвокат вважає, що повернути журналіста до України можна лише завдяки обміну, і це питання треба порушувати в Мінську, на трьохсторонній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України, яка має відбутися 9 листопада.

27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка та залишив його за гратами.

Більше за темою читайте тут.

 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
559
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop