Французька газета Le Figaro засудила арешт Сущенка
Про це йдеться у матеріалі, який було оприлюднено у друкованій версії видання від 12 жовтня, повідомляє «Укрінформ».
Як зазначено на сайті інформагентства, Le Figaro докладно описує «історію» Сущенка, що трапилася з ним у Москві, починаючи від дня його незаконного затримання 30 вересня. Автор наголошує, що і ФСБ, і російська агенція ТАСС повідомили, що у Москві затримано «шпигуна», жодним чином не згадуючи, що Роман є професійним журналістом.
«У Парижі це викликало здивування серед представників експертної спільноти, які добре знають роботу Романа Сущенка, починаючи від його прибуття у 2010 році. Працьовитий, поважний журналіст», - характеризує журналіста видання.
Зокрема, це підтверджує французький експерт з питань Росії Галя Акерман, яка повідомила Le Figaro, що пан Сущенко брав у неї коментарі.
Професор з геополітики бізнес школи ICN Олександр Мельник характеризує Сущенка як «прекрасного і зваженого журналіста, відкриту і приємну особистість».
«Я здивований абсурдністю обвинувачень щодо нього і особисто боротимуся за його звільнення», - наголосив він.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Більше за темою читайте тут.
Фото: Deutsche Welle