Для ФСБ могло бути важливим, що Сущенко працює у державному інформагентстві – Фейгін

Для ФСБ могло бути важливим, що Сущенко працює у державному інформагентстві – Фейгін

11 Жовтня 2016
1192

Для ФСБ могло бути важливим, що Сущенко працює у державному інформагентстві – Фейгін

1192
Марк Фейгін, адвокат журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, затриманого у Москві за звинуваченням у шпигунстві, не виключає, що журналістам українських державних ЗМІ небезпечно приїздити та працювати на території РФ.
Для ФСБ могло бути важливим, що Сущенко працює у державному інформагентстві – Фейгін
Для ФСБ могло бути важливим, що Сущенко працює у державному інформагентстві – Фейгін

Про це він сказав в інтерв’ю «Укрінформу», відповідаючи на запитання журналіста: «Можна пригадати, що після початку війни кореспондент Укрінформу Віталій Сич був змушений терміново виїхати з Москви після того, як керівник Московського Червоного Хреста Ігор Трунов подав на нього позов відразу до трьох інстанцій, до Савеловського районного суду, ФСБ та Гааги – "за розпалювання національної ворожнечі". Тепер арешт Романа Сущенка "за шпигунство". За таких умов, як Вам здається, наскільки небезпечно журналістам саме Укрінформу, як державного ЗМІ, опинятися на території РФ?»

«Не виключаю, що саме так і є – небезпечно. Розумієте, аналізувати дії нинішнього керівництва Росії і легко, і складно. В принципі, все зрозуміло та передбачувано. Однак конкретні прояви цієї передбачуваності заздалегідь невідомі... Те, що роботодавцем Сущенка є саме державне агентство – обставина, якщо не вирішальна, то дуже важлива. Все, що пов'язане з нинішньою державною владою в Україні, для Кремля апріорі вороже... Знаєте, мені тут часто дорікають, що я раздуваю істерію, залякую всіх. Тому хочу підкреслити: у Росії поки все ж таки авторитарний режим, а не тоталітарний. Тому масові репресії поки що не передбачаються. Та вони й не потрібні. Досить точкових залякувань. Те ж і з українцями в РФ. Ну, звичайно ж, всіх півтора мільйони українців, які опинилися зараз на території Росії, заарештовувати та ізолювати не будуть...», - сказав Марк Фейгін.

За словами адвоката, український журналіст не може бути застрахований від проблем, пов’язаних із перебуванням у Росії.

«Якщо ж повернутися до початкового вашого питання – чи є для журналіста, співробітника "Укрінформу", якийсь принциповий ризик під час перебування у Росії? Скоріше так, аніж ні... Але тут все непередбачувано. З одного боку, неможливо уявити радянського журналіста, котрий п'є пиво на Унтер-ден-Лінден у 1941 році. З іншого боку, зараз, за нинішніх умов "гібридної війни" дозволено більше, у тому числі і журналістам. Однак саме в силу гібридності цієї війни, меншої визначеності, багато подій носять випадковий, «лотерейний» характер»», - наголосив Марк Фейгін.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката, незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту. 

Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагає від Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени

Більше за темою читайте тут.

На фото - Марк Фейгін

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1192
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду