НМПУ відкидає звинувачення в «сірих корупційних схемах»

НМПУ відкидає звинувачення в «сірих корупційних схемах»

10 Червня 2016
1948

НМПУ відкидає звинувачення в «сірих корупційних схемах»

1948
9 червня Незалежна медіа-профспілка (НМПУ) розповсюдила заяву, в якій заперечила звинувачення на свою адресу члена НМПУ Юрія Шеляженка в тому, що в роботі керівних органів профспілки присутні «сірі корупційні схеми»
НМПУ відкидає звинувачення в «сірих корупційних схемах»
НМПУ відкидає звинувачення в «сірих корупційних схемах»

Звинувачення на адресу НМПУ Юрій Шеляженко висловив у своєму блозі на «Детекторі медіа».

«Незалежна медіа-профспілка повідомляє, що вищенаведена (у блозі. – ДМ) інформація є недостовірною. Діяльність Юридичного бюро НМПУ за технічної підтримки USAID здійснюється відповідно до цілей та завдань проекту – захисту трудових та професійних прав журналістів, підтримки свободи слова та незалежності ЗМІ. Кошти донорів використовуються на надання юридичних консультацій, представництво та захист членів медіапрофспілки у судах, проведення тренінгів та семінарів, надання психологічної допомоги. Проведення Ради, з’їзду та засідання Комітету НМПУ фінансуються з бюджетних коштів організації. До цих заходів ані Internews, ані USAID, ані U-Media жодного відношення не мають», - йдеться, зокрема, в заяві НМПУ.

Далі «Детектор медіа» публікує текст заяви повністю.

«6 червня 2016 року на інтернет-порталі «Детектор медіа» вийшла публікація Юрія Шеляженка “Продажній і скандальній медіа-профспілці не місце у Міжнародній федерації журналістів”, в якій було поширено недостовірну інформацію про те, що “4 червня 2016 року куплені на гранти лідери НМПУ скликали Раду НМПУ, використовуючи ще один грант USAID U-Media. Вони відкинули мою апеляцію на виключення, а також відправили у відставку Юрія Луканова, главу НМПУ, на підставі (ймовірно, брехливій) неправильного використання гранту в сумі $240, а також за відмову підтримати вимоги НМПУ про виключення Спілки журналістів Росії з Міжнародної федерації журналістів. Також куплені на гранти лідери НМПУ вирішили скликати з’їзд НМПУ і змінити “надто демократичний” Статут НМПУ, знову ж таки, на грант USAID U-Media”.

Незалежна медіа-профспілка повідомляє, що вищенаведена інформація є недостовірною. Діяльність Юридичного бюро НМПУ за технічної підтримки USAID здійснюється відповідно до цілей та завдань проекту – захисту трудових та професійних прав журналістів, підтримки свободи слова та незалежності ЗМІ. Кошти донорів використовуються на надання юридичних консультацій, представництво та захист членів медіапрофспілки у судах, проведення тренінгів та семінарів, надання психологічної допомоги. Проведення Ради, з’їзду та засідання Комітету НМПУ фінансуються з бюджетних коштів організації. До цих заходів ані Internews, ані USAID, ані U-Media жодного відношення не мають.

Також є недостовірною інформація про те, що “весь виборний і найнятий менеджмент Незалежної медіа-профспілки України (глава НМПУ, Комітет і виконавчий апарат Комітету) був підкуплений фінансованими USAID грантами U-Media”. Незалежна медіа-профспілка повідомляє, що за здійснення своєї статутної діяльності як представників керівних органів НМПУ члени Комітету НМПУ не отримують фінансової винагороди ані від Internews, ані від USAID.

У публікації “Продажній і скандальній медіа-профспілці не місце у Міжнародній федерації журналістів” Юрій Шеляженко поширив недостовірну інформацію про те, що за фінансової підтримки USAID його було виключено рішенням Комітету НМПУ зі складу членів. Ця інформація не відповідає дійсності. Виключення Шеляженка з членів профспілки відбулося у зв’язку з грубим порушенням останнім Статуту НМПУ(п.4.6 Статуту). Що проявилось у тому, що Юрій Шеляженко поширив недостовірну інформацію про існування в профспілці “сірих корупційних схем”, “антистатутний заколот”, і таким чином завдав шкоду діловій репутації НМПУ. Ані Internews, ані USAID не фінансують проведення засідань Комітету НМПУ. Керівні органи ВПС НМПУ не отримують винагороди від вищенаведених донорських організацій для здійснення статутної діяльності, передбаченої для членів Комітету».

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинити повноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці.

У коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов розповів, що формальним приводом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис. грн.

Головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська заявила про вихід з НМПУ на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень.

Шеф-редакторка «Детектора медіа», одна з фундаторок української медійної профспілки Наталія Лигачова звинуватила Раду НМПУ в порушенні статуту й висловила вимогу скасувати рішення про відсторонення голови Юрія Луканова. До її заяви приєдналися співробітники «Детектора медіа» - члени НМПУ.

Член ревізійної комісії НМПУ Владислав Савенок у коментарі «Детектору медіа» сказав, що Юрія Луканова відсторонили з порушенням статуту НМПУ.

Журналісти газети «Народний контроль України» (корпункт у місті Генічеську Херсонської області) заявили, що не підтримують відсторонення Юрія Луканова з посади голови Незалежної медіапрофспілки України.

Маріупольський осередок НМПУ також заявив, що обурений діями Ради НМПУ, яка, як ідеться у заяві, всупереч статуту, без рішення з’їзду профспілки усунула від виконання обов'язків голови НМПУ Юрія Луканова.

Юрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай у коментарі «Детектору медіа» припустив, що рішення Ради було ухвалене з порушенням Статуту НМПУ. Якщо це підтвердиться, то з’їзд НМПУ мав би достроково припинити повноваження Ради і обрати новий склад.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1948
Читайте також
26.09.2016 09:28
Наталія Лигачова
3 144
05.08.2016 18:06
Юрій Шеляженко
для «Детектора медіа»
3 354
05.08.2016 13:05
Йогеннес Вамберг Андерсен
для «Детектора медіа»
2 315
18.07.2016 09:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 299
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 470
04.07.2016 12:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 301
30.06.2016 16:56
Наталія Лигачова
4 212
27.06.2016 11:58
Гала Скляревская, Наталья Лигачева
3 882
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду