Новий канал наполягає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею

Новий канал наполягає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею

22 Вересня 2015
6757
22 Вересня 2015
15:43

Новий канал наполягає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею

6757
Новий канал наполягає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею
Новий канал наполягає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею

Новий канал здивований коментарем адвоката компанії «1+1» Лариси Варичевої щодо рішення апеляційного суду в справі за позовом Нового каналу проти «1+1». Новий канал вважає, що «Інспектор Фреймут» вкрав у «Ревізора» не лише ідею програми. Про це йдеться в заяві Нового каналу, поширеній прес-службою медіахолдингу StarLightMedia.

 

Нагадаємо, 3 вересня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і скасував рішення Господарського суду міста Києва, знявши заборону на показ програми «Інспектор Фреймут» і скасувавши рішення про виплату грошової компенсації Новому каналу в розмірі понад 1,2 млн грн.

 

Коментуючи це рішення суду, адвокат і представник ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"» Лариса Варічева заявила: «Ми згодні з висновками апеляційного суду про те, що при створенні телепередачі "Інспектор Фреймут" була використана загальна ідея, концепція телепередачі "Ревізор"; проте ані ідеї, ані концепції не охороняються авторським правом, через це таке використання є досить правомірним з боку Телерадіокомпанії "Студія 1 + 1"».

 

На переконання Нового каналу, «Інспектор Фреймут» скопіював набагато більше, ніж «загальну ідею, концепцію» власної розробки Нового каналу - соціального реаліті «Ревізор».

 

Як пояснює директор юридичного департаменту Нового каналу Катерина Мороз: «Наші вимоги, як позивача у суді, не стосувалися порушення прав на формат. Формат - термін галузевий, я якому поєднуються всі об'єкти інтелектуальної власності (бренди, сценарій, дизайн та інші). В законодавстві про захист авторських прав більшість країн термін «формат» дійсно не використовується. Предметом суперечки були захищені українським законом аудіовізуальний та літературний (сценарій) твори.

 

У нашому випадку очевидною є переробка творів Нового каналу. Судовий експерт, висновок якого апеляційний суд не прийняв до уваги, на семи сторінках перерахував елементи творів Нового каналу, захищені авторським правом, які були використані "Студією 1+1" у своєму творі. Експерт відзначив, що розбіжності є, але вони настільки незначущі, що якщо б у кутку екрану не було б логотипу телеканалу, то телеглядачу було б важко відповісти на питання, яку передачу він дивиться: "Ревізор" з Ольгою Фреймут чи "Інспектор Фреймут"».

 

Новий канал наголошує, що ніякій з цивілізованих компаній не припадає на думку зробити переробку, наприклад, кінофільму «Термінатор» чи використати образ Бетмена, не спитавши дозволу автора (або особи, якій автор передав права). «Більшість українських телеканалів також живуть за цими принципами - купують об'єкти, захищені авторським правом, у тому числі для переробки і створення своїх версій. Проект "Ревізор" також є об'єктом, що охороняється авторським правом, і інші канали його купують», - йдеться в заяві Нового каналу.

 

Новий канал також підтвердив свої наміри подавати касаційну скаргу на рішення апеляційного суду. Апеляційний суд у даному випадку, на думку юристів Нового каналу, невірно застосував міжнародне і національне законодавство.

 

Нагадаємо, з 2011 року телеведуча Ольга Фреймут вела на Новому каналі реаліті-шоу «Ревізор». Вона перевіряла заклади громадського харчування та готелі в різних містах країни на предмет якості обслуговування, приготування страв, вмісту продуктів, стану номерів. З початку 2014 року телеведуча перейшла працювати на «1+1».

 

У травні 2014 року стало відомо, що пані Фреймут готує ревізорський проект на «1+1». У юридичному департаменті Нового каналу заявили, що якщо новий проект «1+1» виявиться плагіатом, Новий канал «захищатиметься всіма доступними способами».

 

У вересні 2014 року на «1+1» стартував проект «Інспектор Фреймут», у якому пані Фреймут теж перевіряє заклади громадського харчування.

 

21 січня 2015 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» і компанію «1+1 продакшн» не створювати будь-яких аналогічних програмі «Ревізор» творів, у тому числі проекту «Інспектор Фреймут», заборонив випускати «Інспектор Фреймут», а також зобов'язав «1+1 продакшн» виплатити Новому каналу компенсацію в розмірі 414 тис. 120 грн, а телеканал «1+1» - компенсацію в розмірі 803 тис. 880 грн. Загальна сума грошової компенсації в розмірі 1,2 млн грн. була розрахована Новим каналом як подвійна ціна продажу формату програми «Ревізор».

 

Канал «1+1» заявив, що не згоден з рішенням суду першої інстанції, і подав апеляцію.

 

Київський апеляційний господарський суд призначив повторну судову експертизу у сфері інтелектуальної власності, 2 червня це рішення підтвердив Вищий господарський суд України.

 

Після повторної експертизи 3 вересня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу телеканалу «1+1» і відмовив у позові Новому каналу. Новий канал заявив, що подаватиме касаційну скаргу.

 

Тим часом «1+1» вже оголосив, що третій сезон соціального реаліті «Інспектор Фреймут» стартує цієї осені. Крім перевірок супермаркетів, шкіл і дитячих садків, команда проекту проведе інспекцію транспортної інфраструктури України, включаючи паркувальні майданчики.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6757
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Правдоруб
3396 дн. тому
Это ж сколько Беня бабла в суд занес?! :)) И сколько еще занесет в "вышку", чтобы имидж плюсов отмазать за п*зженую программу! :))
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду