Чернівецький активіст програв у Верховному Суді справу проти журналістів

Чернівецький активіст програв у Верховному Суді справу проти журналістів

2 Вересня 2015
2173

Чернівецький активіст програв у Верховному Суді справу проти журналістів

2173
Чернівецький активіст програв у Верховному Суді справу проти журналістів
Чернівецький активіст програв у Верховному Суді справу проти журналістів

25 серпня Верховний Суд України відмовив у задоволенні позову громадському діячу Володимиру Вакарюку з Чернівців, який позивався проти місцевих журналістів щодо захисту честі та гідності і вимагав від 2 млн. грн. у якості компенсації моральної шкоди.  Про це повідомляють газета «Час» та Інститут масової інформації (ІМІ).

 

Видання «Час» зауважує, що судова тяганина тривала більше року. Позивач програв суди всіх рівнів і після того, як Апеляційний суд Чернівецької області відмовив в задоволенні його позову, подав заяву до Верховного Суду України.

 

«Програв раз. Подав ще раз. Програв два. І 25 серпня 2015 року Верховний суд прийняв ухвалу, в якій відмовив йому у двох "міліонах". Заяву йому повернув. І ухвала ВСУ оскарженню не підлягає», - пише видання.

 

«Час» не називає імені позивача. «Нагадаємо: це той, хто хотів "міліон", вимагав закриття ЗМІ та Інтернет-сайтів, а журналістів посадити до тюрми. Він використовував як аргумент диктаторські закони Януковича від 16 січня 2014 року. Журналісти Буковини вирішили не показувати по ТБ цього політично-громадського пройдисвіта, не писати про нього і не говорити з ним. Не подавати руки йому», - зазначає видання.

 

Нагадаємо, в червні минулого року Володимир Вакарюк подав позов проти місцевих видань - газети «Час», інтернет-видань «БукІнфо», BukNews і незалежного журналіста і правозахисника Геннадія Гекова на загальну суму 1 млн грн. Чернівецькі ЗМІ процитували заяву заступника голови місцевої Народної самооборони Івана Молодого, який на прес-конференції повідомив, що проти пана Вакарюка начебто відкрито кримінальну справу.

 

Пізніше Володимир Вакарюк відмовився від грошової компенсації і заявив, що вимагає лише спростування матеріалів у ЗМІ, на низку з яких він також подав заяву до міліції. Він заявив, що не вважає своїх відповідачів журналістами та звинуватив їх у здійсненні господарської діяльності без сплати податків та поширенні недостовірної інформації.

 

15 вересня 2014 року Володимир Вакарюк висунув чернівецьким ЗМІ нові вимоги - сплатити йому грошову компенсацію в розмірі 2 млн. грн. замість попередньої суми у 1 млн грн. У позовній заяві збільшення суми вдвічі він пояснив тим, що йому стали відомі інші власники веб-сайтів, на яких була начебто розміщена неправдива інформація про нього.

 

24 лютого 2015 року Апеляційний суд Чернівецької області відмовив в задоволенні позову Володимиру Вакарюку.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2173
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду