Жарти «Кварталу» – тонкий лід для Зеленського

21 Жовтня 2019
2036
21 Жовтня 2019
13:01

Жарти «Кварталу» – тонкий лід для Зеленського

2036
Жарти «Кварталу» – тонкий лід для Зеленського

Тут частина коментаторів, у тому числі й прем'єр Гончарук на брифінгу, намагаються звести номер «95-го кварталу» до того, що: а) є різне розуміння гумору й сатири, б) на Заході ще й не над таким регочуть, в) не діло в демократичних країнах вказувати гумористичним студіям, над чим їм не можна сміятися.

Подивіться, що витворяють «Шарлі Ебдо», Сара Сильверман та ін. Ну згоріла хата Гонтаревої, ну посміялися, при чому тут держава?

З одного боку, так. Але ні.

Бо є багато обставин, які роблять «згорілу хату» справді скандалом, і він повинен мати наслідки.

- Лише в одній країні світу президентом держави є власник і фактичний керівник провідної гумористичної студії, що має прайм-тайм на провідному каналі і продовжує формувати смаки й політичні симпатії виборців. І, яки ми знаємо зі щирих інтерв'ю акторів «Кварталу», Зеленський залишається у виробничому чаті і продовжує затверджувати їхні жарти. Хай не всі, але якоюсь мірою.

Тому політичні жарти і кпини «Кварталу» - це тонкий лід, по якому ходить і сам Зеленський. Це як Порошенко/Гладковський/»Кузня на Рибальському».

Зеленський мав би вибачитися за Верьовку і де-факто вийти з «Кварталу».

- Мало того, зі слів керівника хору Верьовки, із пропозицією дати дівчат для скандального номеру з висміюванням спаленої хати Гонтаревої до них звернувся народний депутат від партії «Слуга народу» Юрій Корявченков «Юзік». Як видно, він не лише є смотрящим за дисципліною депутатів у фракції «СН» у сесійній залі парламенту, а й продовжує працювати на комерційне підприємство «Студія «Квартал 95».

Очевидний конфлікт інтересів і причетність «Слуги народу».

- Хор Верьовки - це не якась там самодіяльність і шарашкина контора. Це Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, заснований рішенням уряду і фінансований із державного бюджету. За статус «національний» співаки отримують доплату. Честь постійно виконувати Державний Гімн у Верховній Раді теж чого варта.
Але керівник хору погодився дати людей для номеру «95-го кварталу», хоча з самого початку розумів, що номер скандальний.

Тут або хрестик, або труси. Або «національний» і державне фінансування, або комерційно-політичні подпєвки у «Кварталу», це ж очевидно.

У нормальній демократичній країні хор Верьовки після такого зальоту більше не мав би запрошуватися до Верховної Ради на виконання Гімну.

- Роль Коломойського, власника каналу «1+1», який продовжує тримати «Квартал», його вплив і заодно рейтинг президента Зеленського. Товариш олігарх зі своїми претензіями на повернення «Приватбанку» чи мільярдів звідти остаточно поплутав береги. Натомість нова влада, замість обіцяного урівняння всіх олігархів і примушення їх грати за правилами, виділяє Коломойського як «рівнішого» серед інших. Коломойському вдається пробивати чимало вигідних йому кадрових рішень при Зеленському, відставляти щойно призначених голів ОДА тощо.

У випадку з Гонтаревою ідеться не про самозаймання хати і явно ж не про випадкові ДТП в Лондоні та згоряння авто невістки в Києві. Все це сталося після погроз з боку Коломойського і його людей. І зараз він та його люди говорить «браво» виступу «Кварталу».

Ці злочини не розслідувані, найкращий у світі міністр внутрішніх справ Аваков і тут демонструє нульову спроможність, коли йдеться про «політичні» розслідування, в яких можна легко вийти на своїх. А влада, замість того щоб сприяти розслідуванням, толерує висміювання підпалу придворним «95-м кварталом». «Гори-гори ясно», «запальний фолк» і все таке. Межує з підбурюванням до злочину.

Це дно не лише моральне. За це мала б наставати як мінімум політична відповідальність.

Ось чому кейс «хору Верьовки» - це не лише про розуміння гумору і сміливість жартувати над чимось. Це один із проявів тієї збоченої політики, яку ми отримали, обравши президентом не просто коміка, а коміка з тоталітарними замашками.

Сьогодні вони прийшли за Гонтаревою. Лукашенко як «останній диктатор Європи» в 90-х роках теж починався із перших непокараних злочинів проти опозиції.

Джерело: Facebook

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2036
Читайте також
21.10.2019 20:00
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
2 606
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду