Президентські амбіції. Інтерв’ю з Віктором Шлінчаком
Доки ринком ширяться чутки про придбаня холдингу «Главред-медіа» групою «Приват», його президент Віктор Шлінчак уникає розмови про розподіл часток Олександра Терьякова та Ігоря Коломойського у об’єднаному холдингу «Пресцентру», УНІАНу та «Главреду». Й натомість охоче розповідає про плани холдингу щодо розвитку власних телеканалів, перетворення газети «Новая» на щоденне видання та взаємодію між друкованими й електронними ЗМІ компанії.
- Хто був ініціатоором об’єднання «Главред-медіа», видавництва «Пресцентр» та інформационого агентства УНІАН у спільний холдинг? Як тривав процес переговорів?
- У світі все глобалізується. Думаю, що це нормально, коли в Україні буде існувати 5-6 великих холдингів. Ми поставили за мету зробити «Главред-медіа» холдингом номер один в Україні, і, думаю, що через певний період часу це відбудеться. З бізнесової точки зору ми поставили собі кілька дат, які можна буде вважати відправними точками – наприклад, виведення «в нуль» газети «Новая», зростання тиражів журналу «Главред» принаймні втричі, організацію нової редакції «Профіля» та його розкрутки.
Що стосується переговорів про злиття з УНІАН та «Газетою по-київськи», то, наскільки мені відомо, між акціонерами досить швидко було знайдено порозуміння. Якщо я не помиляюся, сама ідея виникла на початку вересня минулого року. Потім відбувався процес «усушки-утруски» юридичних тонкощів. Певні юридичні процедури відбуваються й досі. Коли всі вони будуть закінчені, ми додатково про це оголосимо.
- Яким чином буде здійснюватися керівництво холдингом? Як співвідноситимуться між собою функції Ради директорів, президента на генерального директора об’єднаного холдингу?
- До кінця поточного місяця ми маємо виписати та затвердити цю структуру. Наперед можу запевнити, що жоден з підрозділів не буде обділений увагою і буде представлений у Раді директорів.
- За нашою інформіцією, Олег Наливайко до кінця року ще залишатиметься на посаді генерального директора УНІАН...
- Я не виключаю цього, оскільки на даний момент лише почали обговорювати кандидатури на цю посаду. Мені так само доводиться працювати за сумісництвом шеф-редактором аналітичного агентства «Главред» та шеф-редактором журналу «Главред». Думаю, це речі, через які проходять усі холдинги на етапі формування.
- Яким чином прийматимуться рішення щодо фінансування вже існуючих проектів і запуску нових?
- До кінця року кожен з підрозділів має затверджений бюджет і буде діяти в його рамках. Що стосується 2008 року, то консолідований бюджет холдингу буде прийматися на засіданні Ради директорів, а потім він буде переданий на затвердження інвесторам.
- Коли буде сформовано бюджет на наступний рік?
- Поставлено завдання сформувати його до кінця серпня.
- Яким чином співіснуватимуть в межах холдингу телевізійні виданя «Детектор медіа» і «Телесіті»?
- Це апріорі різні ніші, різна цільова аудиторія. «Детектор медіа» - це спеціалізоване видання для людей, які працюють на телебаченні, які цікавляться перш за все рейтингами, маркетинговими дослідженнями, тенденціями в телебізнесі. «Телесіті» - це журнал, який розраховаий на масового читача, на тих людей, хто дивиться телебачення. Там буде показано «телекухню»: як знімаються програми, чим живуть герої та ведучі цих передач. Це буде стовідсотковий глянець.
- А як щодо «Газети по-київськи» та «Известий в Украине»?
- У них теж аудиторія не перетинається. «Газета по-київськи» позиціонує себе як міська газета, а «Известия» - це аналітична, суспільно-політична газета. Можна говорити про деякий перетин аудиторії газети «Новая» з «Газетою по-київськи», оскільки «Новая» поки що не розповсюджується по всій Україні. Але з часом, коли ми вийдемо на всеукраїнський ринок і «Новая» стане щоденно газетою, ми маємо намір розділили їх аудиторії таким чином, щоб «Газета по-київськи» асоціювалася як міська, а «Новая» була більш наближена до мешканця, який проживає в регіонах. Як показують наші дослідження, «глибинка» досі потребує дешевої якісної оперативної газети.
- Тобто, газета «Новая» стане щоденною?
- Так. Зараз вона виходить раз на тиждень. До кінця року ми плануємо вийти на періодичність 2-3 рази на тиждень, а вже з нового року - 5 разів на тиждень.
- На прес-конференції 6 серпня Олег Наливайко зауважив на труднощі з оперативною доставкою преси до передплатників, особливо у сільській місцевості. Як холдинг вирішуватиме це питання в зв’язку з необхідністю поширювати щоденні видання?
- В наших планах - розвиток власної мережі доставки. На мою думку, це дуже перспективний напрямок, враховуючи те, що ми вже маємо певний пул видань, які необхідно доставляти, зокрема і в регіони.
- Чи варто очікувати появи в структурі холдингу окремих «газетного», «журнального», «телевізійного» та «Інтернет» підрозділів?
- Кожна зі структур холдингу буде доповнювати іншу. Якщо новини столиці з’являються на сайті «Главреду», то вони можуть транслюватися, наприклад, на каналі «Сіті». Це здешевить набір інформації, який потрібен для каналу.
- А чи буде оплачуватися, наприклад, агентству УНІАН інформація, використана газетою «Известия в Украине»?
- Зараз між цими суб’єктами існують договірні відносини. Очевидно, що коли видання в структурі холдингу, вони мають обмінюватися інформацією, взаємною рекламою та піаром один одного.
- З чим пов’язана заміна топ-менеджменту телеканалів «Сіті» та «Кіно»?
- Світлану Коротенко, яка була генеральним директором ТОВ «Гравіс», ми запросили допомогти що називається «підняти» наше рекламне агентство «Медіа-Нова». Світлана має великий досвід роботи у цій галузі і ми покладаємо на неї великі надії. Натомість гендиректором «Гравісу» став Онно Зонневельд.
- Яких змін слід очікувати на телеканалах «Сіті» та «Кіно» найближчим часом?
- На нас покладена місія по перетворенню телеканалу «Сіті» в якісний київський міський канал. Вже розроблені деякі плани. До 10 жовтня відбудеться перший етап ребрендингу на каналі, буде замінена сітка мовлення. Ми хочемо увійти в новий рік з новою студією і новим брендом.
- «Главред-Медіа» є прибутковою структурою?
- Це комерційна інформація. Якщо інвестори вважатимуть за потрібне, ми її опублікуємо.
- Який механізм передбачено на випадок, якщо співвласники холдингу захочуть припинити співробітництво?
- Це питання не до мене як до менеджера, а до акціонерів. Думаю, що угоди складено згідно чинного законодавства, і там передбачено усі форс-мажорні обставини. Але, наскільки мені відомо, акціонери домовились про те, що вони будуть цей бізнес взаємно розвивати.
- Назва новоствореного холдингу досі в секреті?
- Я б хотів, звісно, щоб залишалася назва «Главред-медіа». Вірю, що так і буде, але рішення, знову ж таки, за Радою директорів та акціонерами. Це стане відомо на початку вересня.