Росія відмовилася від ідеї кодувати цифровий телесигнал

11 Грудня 2012
5690
11 Грудня 2012
16:08

Росія відмовилася від ідеї кодувати цифровий телесигнал

5690
Російські міністерства і відомства не підтримали як повне кодування, так і часткове з метою оповіщення про надзвичайні ситуації деяких категорій глядачів
Росія відмовилася від ідеї кодувати цифровий телесигнал

На засіданні російської Урядової комісії з розвитку телерадіомовлення, яке відбулося 6 грудня, було знято з розгляду запропоноване Мінкомзв'язку питання про впровадження системи оповіщення населення при виникненні надзвичайних ситуацій на базі мережі наземного цифрового телемовлення, що передбачала кодування телесигналу. Про це пише російська газета «Известия».

 

Мінкомзв'язку пропонувало запровадити так звану систему умовного доступу глядачів до ефіру першого мультиплексу цифрового ТБ, що включає в себе основні федеральні телеканали, для адресного оповіщення тільки деяких категорій населення. Ця система передбачає кодування телесигналу.

 

Раніше таку систему планувалося запровадити для всього населення Росії, однак навіть із запропонованими Мінкомзв'язку обмеженнями, система умовного доступу не знайшла підтримки у більшості федеральних міністерств і відомств.

 

Спочатку в жовтні 2011 року урядова комісія доручила Мінкомзв'язку опрацювати і доповісти питання про можливість застосування системи умовного доступу з метою оповіщення населення мережами цифрового ТБ. Система дозволяє персоніфікувати кожен телеприймач або цифрову телевізійну приставку, присвоївши унікальний ідентифікатор, подібно до IP-адреси в інтернеті.

 

Система передбачала шифрування телесигналу для ідентифікації кожного приймаючого пристрою і цілеспрямованого поширення сигналів оповіщення. Це вимагало б наявності у всіх телеглядачів приймачів або приставок, здатних дешифрувати сигнал, інакше перегляд каналів першого мультиплексу був би неможливий.

 

Однак потім проти шифрування ефірного цифрового телесигналу виступили Національна асоціація телерадіомовників (НАТ) та Асоціація кабельного телебачення Росії (АКТР). Вони заявляли, що застосування системи умовного доступу, що вимагає наявності у телеглядачів спеціального обладнання, перетворює перший мультиплекс цифрового ТБ по суті в платне телемовлення, що суперечило б федеральній цільовій програмі «Розвиток телемовлення до 2015 року» та указу президента РФ, згідно з якими 100% населення країни повинні отримати гарантований безкоштовний доступ до телеканалів першого мультиплексу.

 

Водночас основні виробники цифрових телевізорів і приставок, що випускаються в Росії, підтримали ідею про шифрування ефіру. За оцінкою Мінкомзв'язку, для забезпечення всього населення цифровими телеприймачами тільки приставок знадобилося б близько 55 млн штук загальною вартістю 86 млрд рублів.

 

Але з урахуванням негативного ставлення до тотального шифруванню телеефіру Мінкомзв'язку до минулого засідання комісії підготувало обмежені пропозиції по системі умовного доступу. Міністерство запропонувало здійснювати адресне оповіщення про надзвичайні ситуації не для всіх телеглядачів країни, а тільки для соціально значущих установ - шкіл, лікарень, дитячих садків і т.д. Мінкомзв'язку також пропонувало вбудовувати модулі ідентифікації в приставки, які закуповуються за рахунок бюджетних коштів для постачання соціально незахищених верств населення. При цьому потрібно було б шифрувати не весь телеефір, а тільки частину його потоку, спеціально призначену для адресного оповіщення.

 

Тим не менше навіть у такому обмеженому вигляді пропозиція про кодування телесигналу з метою оповіщення населення не пройшла. За інформацією джерела «Известий», проти виступили більшість міністерств і відомств.

 

Як відомо, в Україні телевізійний сигнал кодується системою Irdeto Cloaked CA. Сертифікацію Irdeto наразі пройшли тільки два постачальники телевізійних приставок (сет-топ-боксів, телетюнерів) - Strong і «Ромсат».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5690
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Макс
4157 дн. тому
Кодировка сделала телевидение на Украине недоступным для просмотра. Украинское телевидение умирает и после отключения аналога совсем умрет. Люди будут смотреть россию со спутника или кабель.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду