НаУКМА ліквідувала Центр візуальної культури

30 Березня 2012
5450
30 Березня 2012
16:06

НаУКМА ліквідувала Центр візуальної культури

5450
НаУКМА ліквідувала Центр візуальної культури

29 березня 2012 року вчена рада Києво-Могилянської академії ліквідувала Центр візуальної культури (ЦВК) як підрозділ НаУКМА. Про це «Детектор медіа» повідомив директор Центру Василь Черепанин.

 

Як зазначається, після попереднього рішення Вченої ради про призупинення діяльності ЦВК, на підтримку Центру висловилися представники міжнародної художньої та академічної спільноти. Зокрема, петицію на захист ЦВК підписали професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер, всесвітньо відомі філософи Славой Жижек та Джудіт Батлер, куратор першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва «Арсенале 2012» Девід Елліотт, французький філософ Жак Рансьєр та багато інших.

 

На запитання «Детектор медіа», чому було прийнято рішення ліквідувати ЦВК всупереч широкій підтримці Центру міжнародною спільнотою, президент НаУКМА Сергій Квіт відповів: «На жаль, із цим Центром нам не вдалося встановити ніякого діалогу, також має місце нетерпимість. І вчена рада після довгого обговорення прийняла таке рішенця».

 

Зокрема, у протоколі про діяльність ЦВК, вчена рада зазначила:

 

«1. Вважати за недоцільне подальше функціонування Центру візуальної культури через:

- невиконання умов попередньої Вченої ради;

- свідоме нанесення шкоди репутації НаУКМА;

- підміну академічних критеріїв діяльності ідеологічно-політичними;

- нетерпимістю до інакших думок і поглядів;

- публічну дискредитацію свої колег;

- систематичне введення в оману адміністрації НаУКМА;

 

2. Звернути увагу всіх керівників структурних підрозділів, працівників університету, зокрема науково-педагогічного складу, на їхні права та обов'язки, закріплені у Статуті НаУКМА».

 

За словами Василя Черепанина, всупереч рішенню вченої ради Центр візуальної культури продовжує свою роботу як незалежна художня та дослідницька інституція, яка діятиме як в університеті, так і за його межами. «Це ж не адміністрація створила Центр візуальної культури, а його ініціатори, безпосередні активісти. Адміністрація може тільки в документі написати, що нас офіційно немає. Але центр - це не тільки інституція, яка на папері, це інституція, яка існує в реальності. Оскільки є люди, є ідеї, так чи інакше ми продовжуватимемо свою роботу і всередині університету саме як Центр візуальної культури, адже ми насправді представляємо Києво-Могилянську академію», - прокоментував «Детектор медіа» Василь Черепанин.

 

Головна проблема, яка випливає з рішення вченої ради, за словами пана Черепанина, це те, що ЦВК позбавили староакадемічного корпусу: «Відразу після попереднього наказу президента Квіта, у нас забрали наше місце роботи. Оскільки оголосивши корпус раптово аварійним, Сергій Квіт унеможливив доступ до нього, і наразі галереї стоять закриті».

 

Надалі ініціатори Центру підшуковуватимуть приміщення в залежності від виставкових потреб. «Можливо, вдасться знайти якесь одне більш-менш постійне місце перебування, але це ще питання, і триває робота над цим», - говорить директор Центру.

 

Центр візуальної культури з 2008 року проводить регулярні заходи для широкої громадськості (дискусії, міжнародні конференції, виставки тощо). Серед наступних запланованих заходів Центру - виставки німецького фотографа і режисера Мірона Цовніра, австрійського фотографа Еріха Лессінґа, польського художника і куратора 7-ї Берлінської бієнале Артура Жмієвського, виступи американського філософа Майкла Волцера і словенського теоретика культури Славоя Жижека.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5450
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
4419 дн. тому
Сергій Квіт - людина нормального мислення, патріот, який, як видно слухає до народу, де практично всі були за закриття цього збоченого "центру". Молодець п. Квіт!
ол8ш
4423 дн. тому
Сергій Квіт - людина тоталітарного мислення, кар"єрист.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду