Єгор Соболєв відмовився від позову до Київради
Керівник бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Єгор Соболєв відмовився від позову до Київради, у якому оскаржував старе Положення про порядок акредитації журналістів.
Таке рішення він прийняв через те, що 15 березня 2012 року Київрада затвердила нове Положення про порядок акредитації журналістів, у якому «на 90%» враховані його пропозиції. 19 березня суддя Костянтин Винокуров задовольнив це клопотання позивача.
Нагадаємо, журналіст вимагав привести положення про акредитацію у відповідність до вимог закону «Про інформацію».
«Після того, як ми виграли справу про відмову мені в акредитації, Київрада швиденько зібралась і ухвалила ті рекомендації, які розробив Роман (Роман Головенко, юрист Інституту масової інформації. -- ТК) за моїм втручанням. Тому ми домоглись того, що вимагали», - сказав Єгор Соболєв.
За його словами, у першу чергу йдеться про журналістів інтернет-ЗМІ та блогерів, яким тепер не потрібно доводити свою приналежність до будь-якого ЗМІ: для того, щоб відвідати засідання Київради, необхідно заздалегідь повідомити про бажання прийти. А на наступний день при акредитації пред'явити посвідчення профспілки або Спілки журналістів. «Не потрібно давати свідоцтво про реєстрацію медіа», - додав Єгор Соболєв.
«Я хочу сказати, що Київрада сама себе перехитрила. Оскільки суду можна було уникнути. Адже ми надавали прес-секретарю секретаря Київради Юлії Чудновець наші пропозиції, а потім чекали два місяці. І зрештою, коли ми зрозуміли, що справа не рухається, подали до суду. Київрада могла прийняти це положення минулої осені і отримати від нас не судовий позов, а оплески», - зазначив він.
Остаточну версію положення про акредитації київський міський голова ще не підписав. За словами Єгора Соболєва та Романа Головенка, положення може бути підписане завтра, 20 березня. Тоді й буде можливість ознайомитися з його остаточним повним текстом.
Застереження медійників поки що викликає лише кілька пунктів: обов'язковий попередній запис на сесію в телефонному режимі навіть для журналістів з постійною акредитацією та суперечливі умови скасування акредитації. Однак медіа-активісти сподіваються, що ці пункти можуть бути змінені в остаточній редакції положень.
Тепер Єгор Соболєв та Роман Головенко намагатимуться зробити відкритим вхід до Київради для всіх охочих. «Це передбачено законом, однак вони на гроші платників податків найняли купу охорони. Я нарахував, що необхідно оминути три пости, щоб потрапити до сесійної зали, - зазначив пан Соболєв, - Спершу ми спробуємо мирно (а якщо не вийде, то звернемось до суду) домогтися того, щоб кожен киянин міг прийти і подивитися, як працює орган місцевого самоврядування».
Як уже повідомляла «Детектор медіа», улітку минулого року Єгора Соболєва не пустили на одну із сесій Київради, відмовивши в акредитації. Перед тим у нього вимагали надати документи для акредитації, перелік яких не узгоджувався з новим законом «Про інформацію». Єгор Соболєв оскаржив відмову в акредитації та вимагав привести положення про акредитацію у відповідність до закону «Про інформацію». Позов щодо протиправності відмови в акредитації було задоволено, а позов щодо оскарження положення про акредитацію суд виділив в окреме провадження.
«Детектор медіа»