detector.media
19.03.2012 18:53
Єгор Соболєв відмовився від позову до Київради
Він більше не оскаржує старе положення про акредитацію, оскільки Київрада затвердила нове

Керівник бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Єгор Соболєв відмовився від позову до Київради, у якому оскаржував старе Положення про порядок акредитації журналістів.

 

Таке рішення він прийняв через те, що 15 березня 2012 року Київрада затвердила нове Положення про порядок акредитації журналістів, у якому «на 90%» враховані його пропозиції. 19 березня суддя Костянтин Винокуров задовольнив це клопотання позивача.

 

Нагадаємо, журналіст вимагав привести положення про акредитацію у відповідність до вимог закону «Про інформацію».

 

«Після того, як ми виграли справу про відмову мені в акредитації, Київрада швиденько зібралась і ухвалила ті рекомендації, які розробив Роман (Роман Головенко, юрист Інституту масової інформації. -- ТК) за моїм втручанням. Тому ми домоглись того, що вимагали», - сказав Єгор Соболєв.

 

За його словами, у першу чергу йдеться про журналістів інтернет-ЗМІ та блогерів, яким тепер не потрібно доводити свою приналежність до будь-якого ЗМІ: для того, щоб відвідати засідання Київради, необхідно заздалегідь повідомити про бажання прийти. А на наступний день при акредитації пред'явити посвідчення профспілки або Спілки журналістів. «Не потрібно давати свідоцтво про реєстрацію медіа», - додав Єгор Соболєв.

 

«Я хочу  сказати, що Київрада сама себе перехитрила. Оскільки суду можна було уникнути. Адже ми надавали прес-секретарю секретаря Київради Юлії Чудновець наші пропозиції, а потім чекали два місяці. І зрештою, коли ми зрозуміли, що справа не рухається, подали до суду. Київрада могла прийняти це положення минулої осені і отримати від нас не судовий позов, а оплески», - зазначив він.

 

Остаточну версію положення про акредитації київський міський голова ще не підписав. За словами Єгора Соболєва та Романа Головенка, положення може бути підписане завтра, 20 березня. Тоді й буде можливість ознайомитися з його остаточним повним текстом.

 

Застереження медійників поки що викликає лише кілька пунктів: обов'язковий попередній запис на сесію в телефонному режимі навіть для журналістів з постійною акредитацією та суперечливі умови скасування акредитації. Однак медіа-активісти сподіваються, що ці пункти можуть бути змінені в остаточній редакції положень.

 

Тепер Єгор Соболєв та Роман Головенко намагатимуться зробити відкритим вхід до Київради для всіх охочих. «Це передбачено законом, однак вони на гроші платників податків найняли купу охорони. Я нарахував, що необхідно оминути три пости, щоб потрапити до сесійної зали, - зазначив пан Соболєв, - Спершу ми спробуємо мирно (а якщо не вийде, то звернемось до суду) домогтися того, щоб кожен киянин міг прийти і подивитися, як працює орган місцевого самоврядування».

 

Як уже повідомляла «Детектор медіа», улітку минулого року Єгора Соболєва не пустили на одну із сесій Київради, відмовивши в акредитації. Перед тим у нього вимагали надати документи для акредитації, перелік яких не узгоджувався з новим законом «Про інформацію». Єгор Соболєв оскаржив відмову в акредитації та вимагав привести положення про акредитацію у відповідність до закону «Про інформацію». Позов щодо протиправності відмови в акредитації було задоволено, а позов щодо оскарження положення про акредитацію суд виділив в окреме провадження.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY